1293716
DnesDnes1274
VčeraVčera1059
Tento týdenTento týden2333
Tento měsícTento měsíc31305

Partnerské weby

 

Home

Esence duše odhaluje hlubší rozměr existence

Pavlína Holancová pochází ze Zlína, nyní žije v Děčíně a pracuje převážně v severních a středních Čechách a na Moravě. Ačkoli pochází z rodiny astrologů, původně se astrologii věnovala jen okrajově. Po studiích začala pracovat v parlamentu a měla našlápnuto opravdu vysoko. Získala

stipendium britské vlády a chtěla se věnovat diplomacii na nejvyšší úrovni. Ale jak se říká, člověk míní a život mění. Nebo že by zasáhl osud? Každopádně se dostala k pomáhající profesi a věnuje se nejen astrologii, ale i konstelacím, rituálům, pořádá semináře, spolupracuje s dalšími kolegy a odborníky…

Co se stalo, že jste vše přehodnotila a začala úplně jinak?

Neplánované těhotenství a odchod partnera u mě nastartovaly proces transformace, otevřelo se rodové trauma. Víte, události v rodech se často opakují, já ale byla tenkrát neznalá věci a dost mě to semlelo. Pokud se nám něco v životě opakuje a nedokážeme to změnit, přetnout, můžeme si být jistí, že jsme lapeni v rodovém příběhu. Tyto příběhy obvykle neznáme do detailů, ale terapeutická praxe potvrzuje, že je dědíme přes generaci. Dá se říci, že často opakujeme příběh prarodičů. Například můj děda byl námořník a jezdil lodí do Hamburku. Tam pak také zemřel při neuvážené manipulaci s výbušninou. Bylo mu 32 let, babička byla v té době podruhé těhotná. A mně bylo rovněž 32 let, když jsem zůstala s ještě nenarozenou dcerou sama. Od roku 2007 jsem pak prošla několika výcviky, dělala jsem rodinné konstelace, práci v krajině a podobně. Nelituji toho, že jsem se tomu upsala naplno, i když je to v mnoha ohledech náročné.

Jaké metody při své práci používáte? 

Vytvořila jsem si svůj vlastní koncept, náhled na to, jak člověk funguje. Využívám zejména rodinných, systemických a archetypálních konstelací, pomáhá mi ale i diagnostika přes horoskop. Horoskop je jako mapa osudu, najdete v něm hodně věcí. Člověk se narodí v určitou hodinu, den a na určitém místě. Duše si v podstatě vybere bod, kde se inkarnuje, narodí se do svého osudu. Ten máme ve svých rukách jen do určité míry. Hodně předurčuje rod, určitými věcmi si prostě musíme projít, jsou nevyhnutelné. Ale jen na nás záleží, jak moc to bude nepříjemné či bolestivé. 

Spolupracovala jsem také s arteterapeutkou, teď jsem v arteterapeutickém výcviku, psychoterapie si mě přivolala… Asi jako každý, kdo se věnuje pomáhající profesi, mám potřebu zkoušet více metod a případně je kombinovat.

Konstelace jsou pro vás ale stěžejní. Čím si vás získaly?

Především proto, že jsou poměrně dost transformační, ovšem v dobrém slova smyslu. Dokáží vzít člověka přímo k obrannému mechanismu, proto je s nimi potřeba zacházet velmi opatrně a dbát na bezpečí klienta. Máme-li totiž nějaký problém, takový bod „AU“, který je dán právě rodovým příběhem, v určitých situacích nás to přes něj nepustí dál.  Život, respektive naše duše, si žádá vývoj a v určitých životních cyklech nás to nutí proměnit se, posunout dál. Konstelace jsou dostatečně silné k tomu, aby dané téma rozkryly, dají nám možnost nastavit cosi jinak, změnit zajetý systém a pohnout se vpřed. Ale i konstelace je třeba vnímat jako procesní práci, není to tak že se jednou postaví konstelace a máte hotovo. (smích)

Nevyčerpává vás to? Dokážete si uhlídat hranice, do jaké míry se angažujete?

Terapeut by měl být schopen si to ukočírovat. Musí vědět, kde je jeho slabé místo. Čím víc ho má zpracované, tím je on sám i jeho práce bezpečnější pro klienta. Je to tedy o odpovědnosti terapeuta, protože k němu obvykle chodí klienti s podobným příběhem, jaký má sám. Ale také klient by si měl uvědomit, že nese odpovědnost za svůj proces. Poskytuji lidem následnou péči, individuální či skupinovou podle toho, jaký je zrovna zájem. Mohou přijet třeba jedenkrát za 14 dní,  probrat, co se v jejich životě po konstelacích změnilo. Někomu se hodně uleví. Konstelační práce odkrývá obrazy nevědomí, odhaluje se nám díky nim obraz, který nevědomě žijeme. Tento se v hlubinně terapeutickém procesu do určité míry integruje. Jedná se ovšem o velmi individuální proces, na jehož počátku se  může klientovi paradoxně i přitížit.

Děláte také rituály, jaké?

Hodně se zabývám archetypy a archetypální konstelace jsou do velké míry rituální. Rituál je něco, co vám umožní ukotvit určité téma a přetransformovat ho, na hlubší úrovni vás propojí s duší. Přes rituál se lze dostat do hlubších vrstev osobnosti, do archetypálních příběhů. Když má klient problém, stojí na pomyslné křižovatce, přechodový rituál mu pomůže něco uzavřít a opustit, posílí ho. Práce s mýtem a archetypem zkrátka rovněž umožňuje nastartovat proces, který začne léčit duši. A v souvislosti s napojením na duši a její léčbu se mi osvědčila práce v krajině. Proto také do budoucna chystám astrologické poutě.

Jakou práci v krajině máte na mysli a co si pod pojmem astrologické poutě máme představit?

Vycházím mimo jiné ze zkušeností amerického psychologa a psychoterapeuta Billa Plotkina, u kterého jsem zažila ochutnávku práce, když byl v Evropě. Dělá tzv. sestupy v krajině. V polovině 80. let minulého století přišel na to, že když půjdete do přírody a sednete si tam, vaše duše začne s krajinou komunikovat. Kultura je umělá, ale duše divoká. A čím divočejší krajina, tím lépe s ní duše komunikuje. Otevírá se tak větší příběh, něco se začne dít. Člověk může jít sám, může si udělat speciální techniky, jako je práce se světovými stranami nebo řízená imaginace, také ale může mít průvodce, který ho tam provede pomyslným sestupem.

O čem ten sestup je?

Když se podíváme na symbol stromu, jeho koruna je horní svět a kořeny dolní svět. K hornímu světu, sídlu Ducha, se transcenduje, a to spíše prostřednictvím meditací. Do dolního světa, sídla Duše, ale i předků a kořenů, se naopak sestupuje, jedná se o samotný proces transformace. Duše na nás při transformaci hovoří speciálním jazykem, otevíráme se větší existenci a ruku v ruce s tím se také otevírá naše divokost. Člověk zjistí, kam patří, kde je jeho místo. Zatímco identitu dědíme po biologickém otci, duše je jedinečná, má jedinečné místo ve vesmíru. Otevře-li se její esence, objevíme něco, co se těžko slovy popisuje. Své poslání, větší rozměr existence. Astrologická pouť je pak speciální technika, při níž beru klienta do krajiny. Pracuji s astrologickou mandalou a klient si na základě zrcadlení krajiny postupně skládá jednotlivé části osudu, životní cestu.

Lucie Zemanová

Kontakt: Pavlína Holancová - tel. 725 509 063, e-mail - Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript..

Planety radí i varují

E-Shop

Počasí Ústí nad Labem - Slunečno.cz

Tajemno, záhadná místa, podivné jevy a fenomény: Konspirační teorie o Měsíci, orloj s hanáckým symbolem času, čínské dobrodružství. Kde leží město věží a vynálezů a jaká pravidla řídila středověkou soudní praxi?Slovanská Trója na Rujáně...

Klíč ke šťastné budoucnosti: Aktuální předpovědi, pohyb a vliv planet v březnu, rituály pro život v dostatku.

Meditace: Pro dobré zažívání, proběhne dne 20. února v čase od 20.00 do 20.10 hodin.

Zdraví: Nové poznatky o obezitě, jak ovlivní negativní myšlenky zdraví? Tělo tuky potřebuje, pepř pomáhá uzdravovat...

Vztahy: Rodiče jsou prapůvodci genů i emocí...

Tipy pro krásu, do domácnosti či na zahradu: Řídíte se rčením s optimismem nejdál dojdeš? Nádobí ovlivňuje chuť jídla i zdraví, není olej jako olej...

Zajímavosti: Novinky ze světa vědy, tradice odpoledního čaje, přestupné vteřiny, krysy zachraňují životy, můra jménem Donald Trump, i mladí psi mohou šedivět…

Zábavný test, vaše příběhy, soutěže, křížovky, pranostiky…

 

    Malá ochutnávka z čísla právě zde