Úplněk vrcholí 7. srpna ve Vodnáři a je tedy důležitý hlavně pro zrozence tohoto vzdušného znamení. Ti by měli být raději už několik dní před úplňkem velmi opatrní. Jeho vliv se obecně odrazí v tom, že se budou uzavírat záležitosti a situace související s určitými skupinami lidí, do kterých

chceme patřit, s místy, na nichž pobýváme. Vnese jasno i do politického dění. Po celý srpen se pohybuje Mars, planeta aktivity, u Slunce. Společně mají velkou sílu.

Srpnové novoluní pak proběhne 21. srpna ve znamení Lva. V tom bylo i v červenci a opět je významné pro osoby narozené ve znamení Lva. Ostatním znamením zvěrokruhu otevírá témata - plodnost a tvorba, děti a partneři.

Merkur, planeta pohybu a komunikace, se pohybuje Pannou. O lidech narozených v tomto znamení hodně uslyšíte. Planeta Merkur nabere 13. srpna retrográdní směr. Couvat bude až do 5. září. Třiadvacet dní se budeme vracet do minulosti, abychom vyřešili nedořešené záležitosti. V době, kdy Merkur couvá, se mohou častěji objevovat problémy s technikou. Zálohujte proto svá data, abyste o ně nepřišli. Závažná rozhodnutí nechte raději až na začátek září. Nepodepisujte smlouvy, neboť vše bude ještě jinak. Saturn se 25. srpna otáčí a vrací z retrográdního směru do normálu. Jeho zpětný chod všechny nutil urovnat karmické záležitosti.

BERAN

Úplněk uzavírá cosi v oblasti přátelství. Může ukončit vaše fungování v určitém společenství. Ujasníte si, kam chcete patřit. Celý měsíc se pohybuje Mars, planeta aktivity, u Slunce. Mars vládne znamení Berana, a tak máte otevřené dveře k pracovním a životním partnerům.Díky jeho vlivu máte chuť něco vytvářet, prezentovat, vrhnout se do společnosti či milostných dobrodružství. Pod vlivem novoluní má vzniknout něco nového, ať jde o nový život, originální výtvor či určení směru činnosti. Aktivita se točí kolem kreativity, dětí, rodinných oslav, vztahů s lidmi kolem, ale i cest a cestování obecně. Čas přeje zkouškám, přijímacím řízením nebo pohovorům. Období je vhodné i na lásku. Můžete se seznámit s důležitou osobou.  Pracovně se vám bude dařit. Buďte všude, kam vás pozvou, choďte do společnosti. Venuše se pohybuje spolu s planetkou Ceres Rakem. Dostanete zřejmě zabrat v rámci zkvalitňování domova. Můžete však zapracovat na zkrášlení a své vizáži. Je ideální doba na změnu postavy, účesu, návštěvu kosmetických salonů.

BÝK

V souvislosti s úplňkem můžete ukončit nebo uzavřít nějaké pracovní aktivity. Úplněk vnese jasno do pracovní oblasti. V srpnu budete aktivně řešit ženy rodu (matka, babička, tchyně, švagrová). Vaše pozornost bude směřovat k domovu a jeho zkrášlování. Pocítíte chuť vše doma organizovat, přestavovat, zlepšovat a měnit k obrazu svému. Měli byste si zvýšit svou životní stabilitu. Domovem pro duši je tělo, proto pocítíte touhu udělat něco pozitivního pro své zdraví. Venuše se pohybuje spolu s planetkou Ceres Rakem, proto vás budou interesovat domov a pevné zázemí.

BLÍŽENCI

Úplněk vnese světlo do jakýchsi úředních záležitostí. Uzavře vše související s cestou do ciziny nebo situaci týkající se zahraničí. V době kolem úplňku se rozhodnou záležitosti související se vzděláváním, rozšiřováním obzorů. Díky Marsu a Slunci se vám otevírá oblast komunikace, cestování, přesunů. Budete se věnovat lidem kolem sebe. Období přeje návštěvám u přátel. Zvýšená aktivita se týká ovšem i úředních záležitostí. Potřeba komunikace (mluveného i psaného slova) poroste. Můžete publikovat, přednášet, vést úspěšná obchodní jednání. Nelze vyloučit cesty za vzděláním či prací. Venuše se pohybuje spolu s planetkou Ceres Rakem, dostanete zřejmě zabrat ve finanční oblasti. 

RAK

Úplněk uzavře vše související s financemi, vnese jasno do tématu peněz. Můžete řešit půjčky, hypotéky, peníze vlastněné s další osobou nebo bankou. Co do úplňku nešlo, po úplňku půjde lépe.

Mars se Sluncem vám otevírají dveře k lepším výdělkům, ke zvýšení prestiže. Polepšíte si v rámci majetku a hodnot. Můžete něco i výhodně prodat nebo koupit, zvýšit cenu svých služeb, požádat o zvýšení platu. Planeta Venuše se pohybuje vaším znamením skoro celý měsíc, a to za přítomnosti  planetky Ceres. Budete okouzlující, neodolatelní a nepřehlédnutelní. Můžete vylepšit svůj vzhled a využít pozitivní vliv Venuše ve svůj prospěch.

LEV

Úplněk ovlivní veškeré vaše vztahy, smluvní ujednání a dohody. Můžete uzavřít nebo ukončit pracovní nebo partnerský vztah. Po úplňku budete nastavovat nové podmínky. Novoluní je pro vás důležité. Zažijete životní restart, je před vámi realizace projektů, můžete začít podnikat, přichází zkrátka nové nasměrování. Planeta Merkur se pohybuje tam a zpět v oblasti financí, a tak můžete očekávat nějaké změny v tomto tématu.

PANNA

Úplněk ukončí nějakou spolupráci, případně byste měli cosi dokončit, dodělat. Může vám přinést i záležitosti spojené s péčí o jinou osobu, aktivitu spojenou se zdravím. Posilujte cíleně svou psychiku, nenechte se převálcovat negativními emocemi, které jsou zdrojem nemocí těla. Merkur, planeta pohybu a komunikace, se pohybuje vaším znamením. Bude o vás hodně slyšet, budete hovořit, psát a leccos také podepisovat. Vlivem Marsu a Slunce začnete uzavírat nevyhovující situace, budete bilancovat a rekapitulovat. Může dojít na odhalení nějakého tajemství. Tento čas však může také aktivovat pomluvy a vaše nepřátele. Každopádně novoluní v měsíci září vám přinese nové životní nasměrování. Do té doby byste si měli vyčistit život od situací, které nejsou životaschopné. Venuše a planetka Ceres se pohybují spolu v oblasti společnosti. Tam musíte vyvinout aktivitu, chcete-li zazářit.

VÁHY

Za úplňku se budou uzavírat situace týkající se dětí a partnerů, tedy pracovních i osobních vztahů. Venuše s planetkou Ceres se pohybují v oblasti práce a kariéry, zde vás čekají zátěžové situace. Ale věřte, že se vám vynaložené úsilí vyplatí. Spolupůsobení Marsu a Slunce podpoří vaše společenské aktivity. Novoluní vám pak otevírá možnosti nového přátelství. Dostane se vám podpory od přátel, spolupracovníků a společníků, nebojte se využít konexí a známostí. Můžete potkat důležitou osobu, která ovlivní vaši budoucnost. Vzhledem k tomu, že se Merkur pohybuje tam a zpět Pannou, dávejte si pozor na vyzrazená tajemství a pomluvy.

ŠTÍR

Úplněk osvětlí záležitosti bydlení a pracovního zázemí, uzavře témata domova a rodiny. Venuše s planetkou Ceres plují sférou úřadů a soudních záležitostí, rozšiřování vědomostí, cestování, tady můžete dostat zabrat. Novoluní spolu s Marsem a Sluncem vám otevřou dveře do oblasti práce, pracovních aktivit a kariéry. Dojde na ocenění vašich snah, můžete postoupit v kariéře. Naplno pocítíte ctižádost a snahu prosadit  se (v práci i ve společnosti), zvýšíte si prestiž. Období přeje uzavírání obchodních dohod, reorganizaci v rámci práce.

STŘELEC

Úplněk ukončí nějaké situace spojené s dopravním prostředkem, cestováním. Uzavře také vše související s úředními záležitostmi a vnese jasno do tématu vzdělávání (školení a kurzů).

Novoluní v doprovodu Marsu a Slunce aktivuje témata související s duchovním rozvojem, rozšiřováním vědomostí, zahraničím, úředními záležitostmi a soudními jednáními. Venuše s planetkou Ceres se dotýkají oblasti sexuality a financí, v těch dostanete zabrat.

KOZOROŽEC

Úplněk vyjasní situace spojené s majetkem a financemi. Měli byste uhradit veškeré platby a závazky. Novoluní vám za podpory Marsu a Slunce otevře dveře ke zlepšení finanční situace. Budete nejspíš řešit majetkové a úřední záležitosti (půjčky, hypotéky, dědictví, ale i případné dluhy). Čas přeje investicím, nákupu i prodeji. Mars též aktivuje záležitosti týkající se sexu. Jupiter dlouhodobě působí na váš posun a rozmach v osobním životě i v kariéře. Venuše s planetkou Ceres se pohybují spolu Rakem a působí silně na osobní a partnerské vztahy.

VODNÁŘ

Úplněk je pro vás nejdůležitějším v roce a ukončuje jakési vztahové záležitosti (pracovní i osobní).

Novoluní vám ve spolupráci se Sluncem a Marsem otevírá dveře k posílení pracovních nebo partnerských vazeb. Budete řešit smlouvy, dohody, ujednání. Toto období je výborné na návštěvy u přátel. Zvýšená aktivita se týká rovněž úřadů a úředních záležitostí, mluveného i psaného slova. Poroste chuť komunikovat, sdělovat názory a projevovat se. Konec léta vyjasní finanční nebo majetkové záležitosti, které řešíte delší čas.

RYBY

Úplněk vám pomyslně ukončuje jednu životní etapu. Začnete přemýšlet, jak dál v životě, co ukončit a kam se nasměrovat. Období bude náročné na vaši psychiku. Venuše a planetka Ceres postupují Rakem. Zřejmě budete řešit situace spojené s potomky a partnery (osobními i pracovními). Novoluní vám otevře cestu k nové spolupráci. Měli byste ale také věnovat zvýšenou pozornost zdraví a výživě. Pocítíte chuť aktivněji organizovat nebo se zasadit o změny v práci.  Budete hledat schůdnější cesty ke zvládnutí pracovních povinností.

Daniela Hannah - www.astrokarty.cz

Planety radí i varují

Předplaťte si nás

Předplatné Týdeníku SPIRIT

 

E-Shop

Inzerce týdne

Inzerce aktuální týden

1874110
DnesDnes472
VčeraVčera875
Tento týdenTento týden3753
Tento měsícTento měsíc16681

Partnerské weby