Ruce jsou ukazatelem lidského zdraví, jejich pružnost a ohebnost je známkou dobré kondice a naopak. Všechny hlavní energie těla se spojují v dlaních a dlaně mohou energii přijímat, i ji vysílat. Automasáž rukou a jednotlivých prstů prospívá

našemu zdraví, povzbuzuje proudění energie celého těla, zvyšuje pohyblivost kloubů a obratnost prstů a osvěžuje unavené dlaně. Má široké spektrum účinků, můžeme ji praktikovat co nejčastěji a těšit se z jejího mnohostranného efektu. Navíc je to příjemný požitek, díky mnoha nervovým zakončením jsou naše ruce a prsty na dotek zvlášť citlivé.

Prsty a jednotlivé orgány

Tradiční čínská medicína věří, že každý prst na ruce je spojen s určitým orgánem v těle a díky této souvislosti můžeme zlepšit proudění energie v jednotlivých orgánech a uvolnit zablokovanou energii, která způsobuje disharmonii, bolesti a nemoci. Prsty odrážejí naše tělo a jejich prostřednictvím lze odpovídající části těla i léčit.

Palec - žaludek, slezina, bolest hlavy

Ukazovák - močové cesty a měchýř, ledviny

Prostředník - játra, žlučník, bolest hlavy a krku, poruchy spánku, hubnutí

Prsteník - tlusté střevo, plíce, zažívací problémy, astma, kašel

Malíček - tenké střevo, srdce, bolest zad, bolest při menstruaci.

Před masírováním jednotlivých prstů si zahřejeme dlaně třením o sebe. Nepříznivé negativní emoce se podepisují na našem zdraví a jejich dopad můžeme zmírnit masírováním jednotlivých prstů. Pokud máme starosti, obavy a stres, masírujeme i palce. Masáž ukazováku nám pomůže zmírnit pocity strachu, smutku a nervozity. Masáž prostředníku pomáhá eliminovat zlobu, hněv, vznětlivost a prudkost. Masáž prsteníku snižuje smutek, rozčilení, malíček pomáhá zbavit úzkosti a trémy.

(žuk)

Planety radí i varují

Předplaťte si nás

Předplatné Týdeníku SPIRIT

 

E-Shop

Inzerce týdne

Inzerce aktuální týden

1919939
DnesDnes259
VčeraVčera807
Tento týdenTento týden259
Tento měsícTento měsíc16279

Partnerské weby