Horoskop na týden od 12. do 18. srpna 2017

Zajímavé astrologické události startují v neděli. Nejprve se Merkur v Panně stane retrográdním. Retrogradita působí jako brzda pro přirozené působení planety, vytváří vliv méně viditelný, jakoby do sebe uzavřený. V případě Merkuru to

bude znamenat komunikační problémy. Retrogradita je ale na vině jen částečně, Merkur v Panně totiž nemá rád zbytečná slova i za přímého chodu. Zpětný chod Merkuru ovšem ocení analytici a jedinci, kteří mají rádi detaily, přesnost a preciznost. Budou soustředěnější, což jim přinese odpovídající výsledky.

Pro pořádek a smysluplnost bude hlasovat i Slunce, které v neděli vytvoří trigon na Saturn ve Střelci. Jde o harmonické spojení, potenciál tohoto aspektu je velmi dobrý, naše snahy a činy nebudou střelbou naslepo. Vše bude připraveno, promyšleno a řízeno. Mnohým to asi libě nezní, ale střízlivost, racionalita a reálná očekávání jsou pro jakékoliv akce, plány či podnikatelské projekty nezbytné.

Jakkoli Merkur a Slunce registrují tlumící vlivy, v neděli dopoledne to tak ještě cítit nemusíme, protože Luna se v nezkrotném Beranu lepí na provokativní Uran. Tato nervní a netrpělivá konstelace jakoby nám našeptávala, že opatrnost, racionalita a rozvaha jsou špatné. Díky tomu můžeme znejistět, zaznamenat rozporuplné pocity a ve výsledku nepříjemnou náladu a nepohodu. Už po jedné hodině odpoledne se však Luna přesune do znamení Býka a pocit nejistoty - zda se přizpůsobit nebo vzbouřit - postupně odezní. Upřednostníme cestu zdravého rozumu.

Ráda bych si to nejlepší nechala nakonec, ale tentokrát to nejde. Venuše totiž v úterý prochází zónou s minimálním manévrovacím prostorem. Ze znamení Raka vytvoří opozici na Pluto, což v našich životech může znamenat více věcí, ale spíše neharmonických. V podstatě jedinou situací, za níž je tato konstelace rozumně snesitelná, je intenzivní přitažlivost a láska mladých milenců. Procházíte-li ve svých čerstvých vztazích touto fází, mohou přijít mimořádně silné prožitky. Stejný aspekt se však v případě jiných vztahů bude projevovat méně příjemně - tzv. ponorkovou nemocí, nátlakem, pocity spoutanosti. A případné tendence unikat budou, bohužel, většinou neúspěšné. Zaznamenat můžeme i těžce prožívaná rozloučení, nenaplněné touhy, žárlivost nebo chorobnou závislost. V každém případě napěťové spojení vodní Venuše s Plutem je zárukou intenzivních hlubokých pocitů a prožitků v oblasti našich vztahů.

(Mějte prosím na paměti, že se jedná o výklad aktuální situace na nebi platný obecně. Jeho výpovědní hodnotu tak není možné srovnávat s analýzou vašeho osobního horoskopu. Přesto je při správném přístupu dobře použitelný.)

Astroložka Veronika Navrátilová - www.ctuhoroskopy.cz, Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Planety radí i varují

Předplaťte si nás

Předplatné Týdeníku SPIRIT

 

E-Shop

Inzerce týdne

Inzerce aktuální týden

1897732
DnesDnes237
VčeraVčera646
Tento týdenTento týden237
Tento měsícTento měsíc16160

Partnerské weby