Lidé se ztrácejí, často proto, že se stali oběťmi závažného zločinu a tělo vrah dobře ukryl, nebo ztraceni být chtějí. Mohou tak být zmizelými dlouhé dny, měsíce, roky. Jsou ovšem i případy, kdy už nikdo nikdy nenalezl ani tělo postrádaného, dokonce pro

to není ani žádné vysvětlení. Ročně se každý rok ztratí na 100 tisíc lidí a mnoho se jich nikdy nepovede najít.

Ke na vině univerzální trhlina?

Bermudský trojúhelník je symbolem záhadných zmizení. Známe případy ztracených lodí, letadel, ale i samotných lidí. Kam se poděli, je dodnes záhadou. Teorie stíhá teorii a některé anomálie, které se zde nacházejí, jsou stále v šetření. Existují šak i místa, kde se lidé rozplynou doslova před očima přihlížejících!

Že k takové události může dojít během několika vteřin, dokládá případ manželů Wrightových. Cestovali z New Jersey do New Yorku. Když projeli Lincolnovým tunelem, oba vystoupili z vozu, aby očistili okna. Jackson si vzal na starost sklo přední, jeho manželka zadní. Když bylo hotovo, Jackson se ohlédl na svou manželku, aby jí sdělil, že mohou jet. Jenže ta se doslova vypařila. Zmizela bez jediné stopy a nikdy nebylo objasněno za jakých okolností a kam.

Ještě zajímavější je ale zmizení, které se odehrálo 23. září 1880 ve státě Tennessee. Farmář David Lang šel loukou, aby se podíval na své koně. Jeho děti si hrály před domem, matka na ně dohlížela. Celou dobu měly Davida na očích. Kolem projížděl kamarád, kterému David zamával a hlasitě pozdravil. V tu dobu se ale stalo něco neuvěřitelného. David se najednou rozplynul. Rodina i kamarád August Peck se dali okamžitě do hledání, ovšem bez úspěchu. Hledali i druhý den, opět nic nenašli. V místě, kde se otec ztratil, ale děti zaslechly jeho hlas, zoufale prý volal o pomoc. Dále byla objevena na místě, kde došlo k události, suchá tráva. Davida Langa se ale již nikdy nalézt nepodařilo.

K případu se tehdy vyjádřil i vědec Maximilian Hern, který tvrdil, že za záhadné zmizení může univerzální trhlina. Údajně má schopnost se na pár vteřin objevit a zase zmizet. Zničí ale veškerou hmotu, nebo ji dokonce přenese do jiného časoprostoru. Byl snad tedy David jen ve špatnou dobu na špatném místě?

Skupinová zmizení

Lidé nemizí jen jednotlivě, zaznamenány jsou i celé skupiny, které se doslova vypařily z povrchu zemského. K jedné takové události došlo na místě, jež je samotné opředené spoustou záhad. Jmenuje se Stonehenge.

V roce 1971 se zde utábořila skupina Hippies. V době, kdy ještě místo nebylo tak chráněno, svůj tábor rozbili přímo uprostřed kamenné řady. Rozhodli se, že zde přenocují. Jenže v noci přišla bouře a ze Stonehenge se ozýval křik. Tábořící skupinu šli zachránit dva lidé. Našli ale zcela opuštěný tábor, příbytky byly prázdné, věci rozházené všude kolem. Po lidech nebylo ani památky. Nepodařilo se zjistit, kam odešli a zda vůbec odešli. Jedna z teorií tvrdí, že za zmizení lidí mohou mimozemšťané. Jaká je ale pravda, nikdo netuší.

K dalšímu záhadnému zmizení, dokonce celé vesničky, došlo u kanadského jezera Anji Kuni v první polovině minulého století. Sídlili zde Eskymáci.

Lovec Joe Labell se sem vydal prodat kožešiny. S místními Eskymáky se znal a věděl, že jde za jistým výdělkem. Když ale do vesničky dorazil, našel ji zcela prázdnou. Záhadou bylo, že zde vše zůstalo. Lidé zmizeli uprostřed rozdělaných prací. Nalezl jen několik mrtvých psů a přichystaný vykopaný hrob. Ani tady nebylo nikdy zjištěno, kam se lidé poděli.

Beze stopy

I naše justice zná tyto případy a již několikrát prohlašovala za mrtvé ty, které se nikdy nepodařilo najít. Své by o tom mohla vyprávět rodina podnikatele Jana Moťovského. K jeho záhadnému zmizení došlo v roce 2008 ve francouzském Nice. Vynořila se spousta teorií o tom, kam se poděl. Měl se stát obětí trestného činu a tělo bylo jen velmi dobře ukryto. Ale další teorie hovoří o tom, že žije dále pod jinou identitou kdesi v Karibiku. Kde je pravda, nikdo netuší. Nenašel se ani sám podnikatel, ale ani jeho tělo.

Dalším, kdo se měl ztratit zcela záměrně, byl australský ministerský předseda Harold Holt. Potápěl se, rybařil v oceánu, nikdy se ale nevrátil. V domnění, že se utopil, bylo zahájeno pátrání. Neúspěšně. Byl navíc velmi dobrý plavec, není tedy pravděpodobné, že se skutečně utopil. Vynořily se i teorie o jeho únosu tajnými agenty. Objevily se ale také spekulace o tom, že chtěl jen žít v klidu v ústraní se svou milenkou. V každém případě, i on byl prohlášen za mrtvého.

Kam se všichni tito lidé poděli, nikdo nikdy nezjistil. Asi ani nikdy nezjistí. V každém případě, jsou takových příběhů tisíce.

Text: Naďa Kučerová

Foto: Pixabay

Planety radí i varují

Předplaťte si nás

Předplatné Týdeníku SPIRIT

 

E-Shop

Inzerce týdne

Inzerce aktuální týden

1947700
DnesDnes540
VčeraVčera653
Tento týdenTento týden4611
Tento měsícTento měsíc17355

Partnerské weby