Experti z biotechnologické společnosti Bioquark ve Filadelfii tvrdí, že přišli na způsob, jakým mohou oživit mrtvého člověka. Také již chystají experiment (údajně v některé ze zemí Latinské Ameriky), kterým to chtějí

světu dokázat. A to nikoli na pokusných zvířatech, ale rovnou na několika lidech, jejichž věk se má pohybovat v rozmezí od 15 do 65 let.
Definice smrti jako takové je v současné době dána ztrátou mozkové činnosti, což je považováno za nezvratný stav. Pracovníci Bioquarku však tvrdí, že to nelze brát jako dogma. Když prý zemřelému vpraví do krve jeho vlastní mezenchymální kmenové buňky, do míchy pak speciální peptidové výtažky (které vyvinuli) a po dobu 15 dnů budou stimulovat jeho nervové buňky pomocí laseru a elektrických impulzů, dojde na jeho mozku ke změnám a přivedou ho opět k životu.
Prohlášení společnosti vyvolalo obrovský ohlas i četné spekulace a dohady. Odborníci se přou o to, zda jde jen o šarlatánství a snahu upoutat pozornost, nebo byl skutečně objeven recept na věčný život.
(nam)

Planety radí i varují

Předplaťte si nás

Předplatné Týdeníku SPIRIT

 

E-Shop

Inzerce týdne

Inzerce aktuální týden

1947708
DnesDnes548
VčeraVčera653
Tento týdenTento týden4619
Tento měsícTento měsíc17363

Partnerské weby