Předpovídají smrt?

Věříte, že jsou znamení nebo jedinci, kteří mohou předpovědět blížící se smrt? Nejspíš je to tak, naznačují to případy, které byly zdokumentovány v historii.

Krysí varování

Krysy a

potkani jsou známí hlavně námořníkům, kteří s nimi měli bohatou zkušenost. Tito obtížní hlodavci likvidovali zásoby, často se pouštěli i do dřevěných částí lodí. Není tedy divu, že se jich snažili za každou cenu zbavit. Jenže pokud se stalo, že na lodi nenalezli ani jednu krysu, věděli, že je zle. Loď byla odsouzena ke ztroskotání.

Zvířata jsou obecně známa tím, že dokáží reagovat například na zemětřesení. Že se v zemi něco děje, umí vyhodnotit mnohem dříve, než je to schopen zaznamenat člověk. Jak ale mohou krysy dopředu vědět, že se loď potopí?

Věštec Oscar

Když v americkém státě Rhode Island v jednom domově důchodců našly sestřičky malé koťátko, rozhodly se, že si ho nechají. Mělo jim zpříjemnit službu a pacientům pobyt. Netušily ovšem, že kocourek je trochu zvláštní.

Již v jeho půl roce si všiml personál zajímavého úkazu. Kocourek, kterého pojmenovali Oscar, chodil na samostatné vizity. Navštěvoval pacienty, očichával je. Pokud se ale k někomu přitulil, věděli, že velmi brzy zemře. Ve svých předpovědích byl tak přesný, že se podle něj řídili lékaři i sestry.

Jedna sestřička se dokonce svěřila se zajímavou zkušeností. Starší pacientka vykazovala jasné příznaky blížící se smrti, ale Oscar nedorazil. Myslela si, že se tentokrát spletl. Pacientka ale ještě zhruba deset hodin žila. Kocourek pak v době jejího skonu přišel a přitulil se.

Jeho služby oceňovali nejen lékaři a sestry, ale i příbuzní stařečků. Díky Oscarovi totiž dostali příležitost k rozloučení. Oscarovi byla dokonce předána plaketa za příkladnou a soucitnou péči o nemocné.

Poselství od hrdličky

Zvláštní zkušenost má i Hana, o smrti ji přišla informovat hrdlička. „Pamatuji si, jak přilétla poprvé. Můj tatínek byl velmi nemocný, už jen ležel. Měla jsem ho v domácí péči. Když jsem se jednou dívala ven z okna, najednou se objevila krásná bílá hrdlička. Pak několikrát sklonila hlavičku, jakoby mě zdravila, a odletěla. Pár hodin na to jsem zjistila, že tatínek nedýchá. Přivolaní záchranáři už ho neprobrali. Selhal mu prostě organismus.

Zhruba za tři čtvrtě roku přilétla zase. Opět přistála na parapetu, okno bylo tentokrát zavřené. Pomaličku jsem se k němu blížila. Hrdlička jako tenkrát zakývala párkrát hlavičkou a byla pryč. Tehdy mi to hned nedošlo, ale zhruba za dvě hodiny mi volala sestra. Zemřel švagr na zástavu srdce, i když byl poměrně mladý. Ta hrdlička mi vždy přišla říct, že někdo zemře!“ Vyprávění Hany nenechá nikoho na pochybách, že poslové smrti skutečně existují.

Počítačové proroctví

V Bostonu mají lékaři k dispozici superpočítač, který dokáže s přesností na 96% určit, že je člověk na pokraji smrti. Lékaři z místní nemocnice tvrdí, že pokud někomu počítač řekne, že zemře, může si být jist, že se tak do 30 dnů skutečně stane. Na druhou stranu dokáže určit diagnozu rychleji než lékař, takže může být ihned zahájena optimální léčba. Že by tedy zvířecí proroky vystřídala umělá inteligence?

Naďa Kučerová

Foto: Pixabay

Planety radí i varují

Předplaťte si nás

Předplatné Týdeníku SPIRIT

 

E-Shop

Inzerce týdne

Inzerce aktuální týden

1919939
DnesDnes259
VčeraVčera807
Tento týdenTento týden259
Tento měsícTento měsíc16279

Partnerské weby