Čtenářku Romanu J. zajímá: „je tu září a syn nastupuje do první třídy. Tak bych ráda věděla, co o začátku školního roku říká astrologie.“

S dotazem jsme se obrátili na astroložku Veroniku Navrátilovou. Ta hodnotí situaci následovně:

„Největší astrologická

aktivita se první školní den soustřeďuje do znamení Lva. Jsou v něm hned tři rychlé planety, které působí podpůrně. Lvi narození kolem 2. srpna budou mít při vstupu do školy na své straně šťastný vliv planety Venuše. Ta se postará o to, že se jim bude ve škole líbit. Stres si nebudou připouštět a rychle se zapojí do sdílení prázdninových zážitků s ostatními dětmi. To Lvi narození kolem 21. a 22. srpna přivítají nový školní rok se soutěživější náladou. Pod silným vlivem konjunkce Merkuru a Marsu se budou snažit mezi ostatními prosadit a se zážitky spíš chlubit než je bezelstně a přátelsky sdílet. Svým vyprávěním strhnou pozornost ostatních a kromě toho budou připraveni rychle začít s výukou.“

A jak na tom budou v souvislosti se startem školního roku další znamení zvěrokruhu?

„Panny, jejichž narozeninová oslava spadá do období začátku školy, zahájí školní rok dobře připravené. V tomto ohledu si budou věřit, byť svou sebedůvěru nedokážou prodat. Ale ani je to nebude trápit, protože jim jde spíš o věc než o show. Pod opozičním vlivem Neptunu v Rybách je také možné, že jejich soustředění nebude stoprocentní, že jim občas myšlenky budou utíkat zpět do období prázdnin.

Váhy narozené okolo 15. října vstoupí 4. září do třídy naprosto v pohodě. Jejich skvělou náladu podpoří harmonicky aspektovaný Jupiter. S jeho pomocí překonají jakékoli případné překážky, ovšem těmto dětem bude osud stejně stavět do cesty obecně okolnosti příjemné. Pocítí tedy radost z opětovných shledání, optimismus, přátelství. Dění dalších dnů budou očekávat s nadšením, nebude jim chybět chuť učit se.

Ani Štíři narození od 2. do 7. listopadu nebudou mít se začátkem školního roku problém. Ovšem nečekejte, že by se to na nich nějak projevilo. Neradi odkrývají karty, navíc nelze říci, že by byli štěstím bez sebe. Horší už to bude se Štíry narozenými kolem 22. listopadu, kteří půjdou do školy se sebezapřením a náladou - mírně řečeno - nedobrou. Vysvětlit si to nenechají, je zbytečné se o to pokoušet.“

Co ohniví Střelci? Těm se do školy chtít bude?

„Hlavně ti narození kolem 13. prosince se budou hlásit ve škole na začátku září příkladně připravení. Zodpovědnost a smysl pro morálku a povinnosti se samozřejmě nedají zaměňovat s radostí a štěstím, ale rozhodně se počítají. Tyto děti budou začínat obdařené trpělivostí a schopností snášet výuku. Spolužáci si s nimi moc zábavy neužijí, ale učitelé jejich naladění uvítají.“

Kozorozi bývají pracovití, zodpovědní, ti to nejspíš také zvládnou v pohodě. Nebo ne?

„Kozorohům narozeným kolem 7. ledna se do školy nepůjde moc lehce. Více než ostatní děti mohou první den vnímat jako neúprosnou povinnost, která jim není příjemná. Je pro ně spíš zdrojem určitého stresu. Každopádně to nejsou žádné padavky a většinou si už stihli uvědomit, že se povinnostem v životě nevyhnou. Přestože jim na začátku nového školního roku nemusí být do smíchu, v kolektivu uhájí pozici silných osobností.

Lehce nervózní a nejistí zahájí školní rok také Vodnáři narození kolem 20. února. Ovšem poměrně rychle se přizpůsobí a náladu jim zvedne vědomí toho, že jsou obklopeni řadou kamarádů. Přestože si jejich intelekt se studijními nároky hravě poradí, důležitější pro ně bude fakt, že škola je také zdrojem četných přátelství.

Ryby narozené okolo 3. března budou pod silným vlivem Neptunu. Se začátkem školního roku si hlavu příliš lámat nebudou a bez jakéhokoli náznaku odporu se podvolí. Vstup do dalšího školního roku neberou jako příliš důležitou událost, protože jejich představy a ideály nemají se školou nic společného. Je pravděpodobné, že nastoupí se zhoršenou schopností soustředit se. Raději si budou broukat oblíbenou písničku, vzpomínat na prázdniny, snít.

Berani narození kolem 18. dubna se budou do školy docela těšit. Jejich Slunce utvoří konjunkci s tranzitním Uranem, což na tyto jedince zafunguje tak, že uvítají jakýkoli nový impulz. Dokonce ani všeobecně nepopulární institut, jakým škola pro děti bývá, nebude těmto pozdním Beranům nijak zvlášť vadit. Touha po změně a akci je pro ně nadevše. Učební látku by zvládli hravě, ale budou se hůře soustředit a půjde jim spíš o zábavu.

Býkům se do školy první den nejspíš moc chtít nebude. Už proto, že prostě nemají rádi změny. Faktem ale je, že po několika dnech se jejich přístup změní a na pravidelnou školní docházku si rychle zvyknou. Škola samotná je pro ně menší problém než změna, kterou je nutné po prázdninách projít.

Znamení Blíženců je v období okolo 4. září pod mnoha vlivy, většinou smíšené polarity. To bude znamenat, že budou nástupem do školy žít, budou o něm přemýšlet a mluvit už s několikadenním předstihem. I díky tomu jim den ‚D‘ žádné větší problémy nezpůsobí, jakkoli si obzvlášť s některými Střelci a Pannami po prázdninách nemusejí rozumět.

Raci se do školy s největší pravděpodobností těšit nebudou. Obzvláště ti z nich, kteří se narodili po 14. červenci, se budou kromě typické nejistoty při pobytu mimo domácí prostředí potýkat i s výraznější nervozitou a stresem. Naopak Raci narození kolem 3. a 4. července se budou schopni s touto nevítanou změnou vypořádat docela dobře.“

(zem)

Kontakt: Veronika Navrátilová - www.ctuhoroskopy.cz

Planety radí i varují

Předplaťte si nás

Předplatné Týdeníku SPIRIT

 

E-Shop

Inzerce týdne

Inzerce aktuální týden

1919939
DnesDnes259
VčeraVčera807
Tento týdenTento týden259
Tento měsícTento měsíc16279

Partnerské weby