Předplaďte si nás

Předplatné Týdeníku SPIRIT

 
1612016
DnesDnes32
VčeraVčera1286
Tento týdenTento týden2566
Tento měsícTento měsíc22612

Home

Ovocné dny dodávají zdraví i mládí

Ovoce do jídelníčku zařazujeme zcela běžně a neumíme si bez něj život představit. Je však dobré vědět, že by se mělo jíst na prázdný žaludek před jídlem, aby nekvasilo. To by pak mohlo znamenat zbytečné potíže s trávením. Každopádně

můžete vyzkoušet třídenní rychlou očistu těla ovocem:

Jezte jen ovoce a pijte pouze džus po tři dny a budete překvapeni, jak skvěle, odpočatě a zdravě – plni energie – budete vypadat. A jaké ovoce je nejvhodnější?

JABLKO

Naši předci byli přesvědčeni, že stačí sníst jedno jablko denně a není třeba lékařů. Jablka obsahují něco málo vitaminu C, antioxidanty a flavony, které podporují aktivitu vitaminu C. Napomáhají snižovat rizika rakoviny, infarktu a mrtvice.

JAHODY

Jahody jsou nejsilnějším antioxidantem v rámci ovoce a chrání tělo před onemocněním rakovinou či ucpáním cév volnými radikály.

POMERANČ

Postačí sníst tři pomeranče denně a ochráníte se před chřipkou, vysokým cholesterolem, ledvinovými kameny a snižujete riziko vzniku rakoviny.

KIWI

Je dobrým zdrojem draslíku, magnézia, vitaminu E a vlákniny. Obsahuje dvakrát tolik vitaminu C než pomeranč.

VODNÍ MELOUN

Skládá se z 92 % z vody, kterou doplňují vysoké dávky glutathionu, jenž povzbuzuje imunitní systém. Melouny obsahují i lykopen ochraňující tělo před rakovinou, dále také vitamin C a draslík.

GUAVA A PAPAYA

Jsou jednoznačnými vítězi, co se obsahu vitaminu C týká. Guava je také bohatá na vlákninu, která pomáhá při prevenci zácpy. Papaya obsahuje mnoho karotenu, který zase pomáhá zraku.

(ngn)

Foto: Pixabay

Planety radí i varují

E-Shop

Inzerce týdne

Inzerce aktuální týden

Počasí Ústí nad Labem - Slunečno.cz

Partnerské weby

 

 

Tajemno, záhadná místa, podivné jevy a fenomény: Přízraky starobylého hotelu, zkoušeli jste komunikovat s duchy? Ćeskolipské pověsti o pokladech, bosenské pyramidy, ideální dítě podle hvězd – Váhy, toulky po hradech a zámcích - hrdý a nepokořený Reichenberg...

Klíč ke šťastné budoucnosti: Aktuální předpovědi, pohyb a vliv planet na měsíc listopad.

Meditace: Pro soustředění - 16. října v čase od 20.00 do 20.10 hodin.

Zdraví: Srdce jako zvon, buďte fit díky celeru, léčivé včelí produkty, jóga prstů…

Představujeme: Mystičku Arianu Ariette Argoni.

Tipy pro krásu, do domácnosti či na zahradu: Samoopalovací triky. Fazole - maso chudých. Stévie v květináči, podzim na zahradě...

Zajímavosti: Novinky ze světa vědy, muzeum mobilních telefonů, náplasti na hubnutí, hybridní střevíčky, nejvzácnější mince. Střevní doping, šance pro slabozraké, energie z kaktusů….

Zábavný test, vaše příběhy, soutěže, křížovky, pranostiky…

Ochutnávka z dalšího čísla právě ZDE