Předplaďte si nás

Předplatné Týdeníku SPIRIT

 
1611567
DnesDnes869
VčeraVčera1248
Tento týdenTento týden2117
Tento měsícTento měsíc22163

Home

Bylinkové čaje pro zdraví

Využijete-li přirozenou léčivou sílu chutných bylinek a plodů, budete se zakrátko cítit mnohem lépe.

Pro dobrou mysl. Smícháme stejné díly natě dobromysli, třezalky a levandule. Dvě lžíce směsi zalijeme ½ l vařící vody a necháme přikryté

vyluhovat. Přecedíme, ochutíme citronem, medem nebo malinovým sirupem a pijeme i častěji jako lahodný uklidňující nápoj.

Proti kašli. Použijeme 25 g květů sedmikrásek, fialek, petrklíčů a také listů jitrocele kopinatého. Směs necháme louhovat 10 minut. Pijeme třikrát denně 1 šálek po dobu tří týdnů.

Na migrénu. Smícháme stejné díly natě dobromysli, řebříčku, máty a třezalky. Jednu lžíci směsi zalijeme ¼ l vroucí vody a necháme přikryté vyluhovat. Přecedíme a teplý až horký čaj vypijeme po doušcích, když cítíme přicházející bolest.

Pro zlepšení krevního oběhu. Smícháme stejné díly květu hlohu, listu maliny, natě rozmarýnu a srdečníku. Tři lžíce směsi zalijeme ¾ l vroucí vody a necháme přikryté vyluhovat. Teplý čaj pijeme po šálku vícekrát denně.

Na játra. Smícháme stejné díly natě řepíku, třezalky a máty. Ke dvěma lžícím této směsi přidáme lžičku mletého semene ostropestřce, dáme do ½ l vody, pomalu uvedeme do varu a necháme přikryté vychladnout. Přecedíme a pijeme dvakrát denně.

Proti pocení. Při nadměrném pocení pijeme čaj ze dvou dílů natě šalvěje, ke kterým přidáme po jednom dílu natě přesličky a kontryhelu. Dvě polévkové lžíce směsi zalijeme polovinou litru vroucí vody, necháme přikryté pod pokličkou vychladnout a pijeme nejvýše 2 až 3 týdny.

Na zažívací potíže. Majoránkový čaj připravíme tak, že přelijeme jednu čajovou lžičku majoránky 150 ml vroucí vody. Přikryté louhujeme 10 minut a poté scedíme. Pijeme jeden šálek jednou až dvakrát denně při zažívacích potížích.

(dra)

Planety radí i varují

E-Shop

Inzerce týdne

Inzerce aktuální týden

Počasí Ústí nad Labem - Slunečno.cz

Partnerské weby

 

 

Tajemno, záhadná místa, podivné jevy a fenomény: Přízraky starobylého hotelu, zkoušeli jste komunikovat s duchy? Ćeskolipské pověsti o pokladech, bosenské pyramidy, ideální dítě podle hvězd – Váhy, toulky po hradech a zámcích - hrdý a nepokořený Reichenberg...

Klíč ke šťastné budoucnosti: Aktuální předpovědi, pohyb a vliv planet na měsíc listopad.

Meditace: Pro soustředění - 16. října v čase od 20.00 do 20.10 hodin.

Zdraví: Srdce jako zvon, buďte fit díky celeru, léčivé včelí produkty, jóga prstů…

Představujeme: Mystičku Arianu Ariette Argoni.

Tipy pro krásu, do domácnosti či na zahradu: Samoopalovací triky. Fazole - maso chudých. Stévie v květináči, podzim na zahradě...

Zajímavosti: Novinky ze světa vědy, muzeum mobilních telefonů, náplasti na hubnutí, hybridní střevíčky, nejvzácnější mince. Střevní doping, šance pro slabozraké, energie z kaktusů….

Zábavný test, vaše příběhy, soutěže, křížovky, pranostiky…

Ochutnávka z dalšího čísla právě ZDE