Posilování imunity je „nikdy nekončící příběh“, proto si připomeňme některé osvědčené přírodní prostředky, které organismus nejen povzbudí, ale v případě počínajících potíží i spolehlivě zaberou.

Rakytník - je díky

obsahu nejrůznějších vitaminů a dalších látek velice užitečnou léčivkou. Zejména rakytníkový olej příznivě působí při léčení popálenin, omrzlin a dalších kožních nemocí, umí tlumit bolest a podporuje hojení ran. Plody rakytníku díky svému složení umí rozpouštět hleny a celkově podporují imunitní systém. Rakytníkový olej má při vnitřním užívání také antistresové a protirakovinné účinky. A co je důležité - v jednom kilogramu plodů je takové množství vitaminů, které odpovídá půlroční potřebě.

Rýmovník (plectranthus argentatus) - je rostlinka, které se daří v domácnostech coby pokojové květině. Svou vůní pomáhá zprůchodňovat dýchací cesty (stačí utrhnout list, rozemnout v ruce a přivonět). Čaj působí příznivě při horečkách, kašli, rýmě, bolestech hlavy a dokonce i malarických stavech. Na přípravu postačí jeden list na šálek vody.

Cibule – je specifická tím, že uvolňuje hleny a výborně účinkuje při zánětech dutin, kašli a astmatu. Vykazuje silné močopudné účinky, má příznivý vliv na močové cesty a zánět ledvin. Celkově zklidňuje organismus a zlepšuje jeho imunitu. Stimuluje také krevní oběh, prokrvuje a zahřívá. Podobné vlastnosti mají i chilli papričky a kurkuma.

(luv)

Planety radí i varují

Předplaťte si nás

Předplatné Týdeníku SPIRIT

 

E-Shop

Inzerce týdne

Inzerce aktuální týden

1918963
DnesDnes90
VčeraVčera699
Tento týdenTento týden5172
Tento měsícTento měsíc15303

Partnerské weby