Předplaďte si nás

Předplatné Týdeníku SPIRIT

 
1611569
DnesDnes871
VčeraVčera1248
Tento týdenTento týden2119
Tento měsícTento měsíc22165

Home

Rychlá pomoc i povzbuzení z přírody

Posilování imunity je „nikdy nekončící příběh“, proto si připomeňme některé osvědčené přírodní prostředky, které organismus nejen povzbudí, ale v případě počínajících potíží i spolehlivě zaberou.

Rakytník - je díky

obsahu nejrůznějších vitaminů a dalších látek velice užitečnou léčivkou. Zejména rakytníkový olej příznivě působí při léčení popálenin, omrzlin a dalších kožních nemocí, umí tlumit bolest a podporuje hojení ran. Plody rakytníku díky svému složení umí rozpouštět hleny a celkově podporují imunitní systém. Rakytníkový olej má při vnitřním užívání také antistresové a protirakovinné účinky. A co je důležité - v jednom kilogramu plodů je takové množství vitaminů, které odpovídá půlroční potřebě.

Rýmovník (plectranthus argentatus) - je rostlinka, které se daří v domácnostech coby pokojové květině. Svou vůní pomáhá zprůchodňovat dýchací cesty (stačí utrhnout list, rozemnout v ruce a přivonět). Čaj působí příznivě při horečkách, kašli, rýmě, bolestech hlavy a dokonce i malarických stavech. Na přípravu postačí jeden list na šálek vody.

Cibule – je specifická tím, že uvolňuje hleny a výborně účinkuje při zánětech dutin, kašli a astmatu. Vykazuje silné močopudné účinky, má příznivý vliv na močové cesty a zánět ledvin. Celkově zklidňuje organismus a zlepšuje jeho imunitu. Stimuluje také krevní oběh, prokrvuje a zahřívá. Podobné vlastnosti mají i chilli papričky a kurkuma.

(luv)

Planety radí i varují

E-Shop

Inzerce týdne

Inzerce aktuální týden

Počasí Ústí nad Labem - Slunečno.cz

Partnerské weby

 

 

Tajemno, záhadná místa, podivné jevy a fenomény: Přízraky starobylého hotelu, zkoušeli jste komunikovat s duchy? Ćeskolipské pověsti o pokladech, bosenské pyramidy, ideální dítě podle hvězd – Váhy, toulky po hradech a zámcích - hrdý a nepokořený Reichenberg...

Klíč ke šťastné budoucnosti: Aktuální předpovědi, pohyb a vliv planet na měsíc listopad.

Meditace: Pro soustředění - 16. října v čase od 20.00 do 20.10 hodin.

Zdraví: Srdce jako zvon, buďte fit díky celeru, léčivé včelí produkty, jóga prstů…

Představujeme: Mystičku Arianu Ariette Argoni.

Tipy pro krásu, do domácnosti či na zahradu: Samoopalovací triky. Fazole - maso chudých. Stévie v květináči, podzim na zahradě...

Zajímavosti: Novinky ze světa vědy, muzeum mobilních telefonů, náplasti na hubnutí, hybridní střevíčky, nejvzácnější mince. Střevní doping, šance pro slabozraké, energie z kaktusů….

Zábavný test, vaše příběhy, soutěže, křížovky, pranostiky…

Ochutnávka z dalšího čísla právě ZDE