Ruce jsou ukazatelem lidského zdraví, stejně jako pružnost a ohebnost prstů. Když stárneme a ruce včetně prstů dostatečně neprocvičujeme, energie neproudí správně. To ovlivňuje krevní oběh, nastává ztuhlost a kornatění. Podle

čínské medicíny má pružnost rukou a hybnost prstů vliv i na srdce. I zde je důležitá prevence, jejíž součástí je procvičování a masáž rukou.

Všechny hlavní energie těla se spojují v dlaních a dlaně mohou energii přijímat i vysílat. Prsty reprezentují celé naše tělo, všechny energetické dráhy jimi protékají. Masáž rukou a jednotlivých prstů prospívá našemu zdraví, povzbuzuje proudění životní energie celého těla, zvyšuje pohyblivost kloubů, osvěžuje unavené dlaně. Automasáž má široké spektrum účinků, můžeme ji praktikovat co nejčastěji a těšit se z jejích mnohostranných účinků.

Zkuste jednoduchý cvik, který zvyšuje výkon mozku, aktivuje životní energii, zlepšuje koncentraci a koordinaci, zklidňuje: Přiložte k sobě dlaně rukou naplocho před hrudník, jako když se modlíte. Uvolněte se a zvolna dýchejte. Špičky prstů směřují vzhůru, prsty lehce roztáhněte a zároveň pokrčte oba malíčky, narovnejte je, pokrčte a toto opakujte desetkrát. Poté stejným způsobem pokrčte prsteníčky a prsty postupně střídejte a skončete u palce.

Uchopte měkký míček o velikosti zhruba tenisového míčku a rytmicky ho alespoň jednu minutu mačkejte, nejprve jednou, potom druhou rukou, netiskněte ho příliš silně.

Přitiskněte ruce k sobě jako při modlení a hýbejte jimi ze strany na stranu.

Vyzkoušet můžete i další protahovací cvik: Ruce dejte před sebe, opřete prsty pravé ruky o prsty levé ruky. Mírným tlakem pohněte pravou rukou v zápěstí, až ucítíte protažení. Vydržte tak deset vteřin, uvolněte a zopakujte s druhou rukou. Pokud vám tento cvik bude nepříjemný až bolestivý, přestaňte.

(žuk)

DODATEK

Jak může masáž rukou ovlivnit naše zdraví? Dva vylosovaní čtenáři, kteří správně odpoví na tuto otázku, mohou získat zajímavou knihu Sebeléčba - cesta ke zdraví a vitalitě, v níž najdou spoustu osvědčených metod, které posilují tělo a prodlužují život a jsou rovněž prevencí i léčbou mnoha nemocí. Odpovědi s označením Ruce - ukazatel zdraví - zasílejte do dvou týdnů na e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript..

Planety radí i varují

Předplaťte si nás

Předplatné Týdeníku SPIRIT

 

E-Shop

Inzerce týdne

Inzerce aktuální týden

2099185
DnesDnes317
VčeraVčera552
Tento týdenTento týden6167
Tento měsícTento měsíc20971

Partnerské weby