Čtenářka Milada N. se na redakci obrátila s prosbou: „Nemáte nějakou radu, jak se zbavit popraskané kůže na patách?"

Suchá a popraskaná pokožka na patách je poměrně častým a leckdy i bolestivým problémem. Kůže na chodidlech obecně trpí nadměrným vysušováním (v zimě zvláště), ovšem některé nemoci riziko, že bude tvrdnout a

praskat, zvyšují. Patří mezi ně například cukrovka, lupénka či porucha funkce štítné žlázy. Pak je samozřejmě velmi důležitá prevence - tedy hygiena a hydratace pokožky na chodidlech, ale také kvalitní obuv.

A pokud už je problém na světě, jeden domácí recept praví:

Vezměte 10 tablet aspirinu, dejte je do misky a důkladně je rozdrťte na jemný prášek. Přidejte 250 ml alkoholu (minimálně čtyřiceti - padesátiprocentního). Důkladně vše promíchejte a nalijte do skleněné lahvičky s uzávěrem. Nechte vyluhovat po dobu 48 hodin. Pak večer vezměte gázu a naneste na ni výluh (ten však napřed v lahvičce důkladně protřepejte). Gázu přiložte na postižené paty a zafixujte zábalem z potravinářské fólie. Oblečte si na nohy ponožky a nechte působit celou noc. Ráno paty jen opláchněte teplou vodou, vysušte jemným ručníkem a natřete hydratačním krémem. Opakujte to každý večer, rozdíl by měl být viditelný po deseti aplikacích, tedy zhruba za dva týdny.

(šál)

Planety radí i varují

Předplaťte si nás

Předplatné Týdeníku SPIRIT

 

E-Shop

Inzerce týdne

Inzerce aktuální týden

2098307
DnesDnes1022
VčeraVčera1012
Tento týdenTento týden5289
Tento měsícTento měsíc20093

Partnerské weby