Zdravé a krásné nehty jsou chloubou každé ženy. Co když se ale na nich objeví bílé skvrny? Jaké jsou skutečné důvody jejich vzniku? Kromě plísně najdeme více příčin.

Přísná dieta. Jednostranné diety způsobují obrovské škody na zdraví. Pomáhají zhubnout, ale za jakou cenu? Organismus nedostává

potřebné množství vitaminů, bílkovin a aminokyselin pro jeho normální vývoj. Bílé tečky na nehtech jsou jen předzvěst budoucích problémů, signálem těla, že něco není v pořádku.

Problémy s trávením. I ty se odrážejí na nehtech. Ne všechny látky (vitaminy A, C, E a vitaminy skupiny B, křemík a vápník, jód i zinek, železo a selen), které jsou potřebné pro zdravé a silné nehty, se vstřebávají. Nejen jejich nedostatek v organismu, ale také přebytek živin může vést k problémům s nehty.

Nedostatek bílkovin. Bílkoviny jsou vylučovány z těla přes ledviny. Proto bílé tečky na nehtech mohou svědčit o problémech s ledvinami v budoucnu.

Mechanické poškození. Poškození nehtu během manikúry, výrazné modřiny také mohou připomínat bílé skvrny. Nejčastěji skvrny, které se objevily z tohoto důvodu, mizí již po kompletním obnovení nehtu.

Anémie. Pokud máte vážný problém s výskytem bílých teček na nehtech, stojí za zvážení podstoupit kompletní rozbor krve. Jednou z příčin může být nízká hladina hemoglobinu. Zvýšit jeho úroveň může trocha vlašských ořechů a tři polévkové lžíce medu.

Lidový recept na bílé skvrny na nehtech: Tři polévkové lžíce odvaru z heřmánku a dubové kůry smíchejte s malým množstvím horké vody. Do této lázně ponořte nehty na pět až deset minut a po usušení ošetřete olivovým olejem a oblékněte si bavlněné rukavice. V babiččiných receptech najdete i následující radu: Odvar petrželky a mořské soli a vody smíchejte v poměru 1 : 1 a ruce do této směsi ponořte na dvacet minut. Pak je namažte výživným olejem s vitaminem A.

Zorjana Semenova

Planety radí i varují

Předplaťte si nás

Předplatné Týdeníku SPIRIT

 

E-Shop

Inzerce týdne

Inzerce aktuální týden

2073257
DnesDnes339
VčeraVčera1006
Tento týdenTento týden5705
Tento měsícTento měsíc20293

Partnerské weby