4627životní 3Stromy člověka provázejí od nepaměti. Využívají se jejich plody, květy i listy, a to především v lidovém léčitelství. Jsou tací, kteří se snaží čerpat ze stromů životní energii. Doporučuje se stoupnout si čelem ke stromu, přitisknout se celým tělem ke kmeni a postát tak alespoň

pět minut. Už staří Germáni, Řekové a Římané využívali energetickou sílu stromů.

Bříza. Rozproudí energii, sníží stav úzkosti a sklíčenosti, posiluje vnímavost. Dodá optimismus a umění radovat se z maličkostí.

Buk. Odbourává bolesti hlavy a částečně i migrénu. Zbavuje člověka stresu, upravuje krevní tlak, mírní některá onemocnění, dodává sílu a toleranci k druhým.

Akát. Kvete v květnu bílými květy, které jsou medonosné. Sklízejí se, suší a v malém množství přidávají do bylinných odvarů ke zmírnění žaludečních křečí. Dřevina symbolizuje citlivost a ochranu.

Dub. Je to stromem síly a dlouhověkosti. Měl by být nápomocen k získání energie po delším onemocnění a k utřídění myšlenek.

Lípa. Strom lásky a zamilovaných. Napomáhá zamilování, pozitivně ovlivňuje partnerské vztahy, tělesnou zdatnost, zbavuje pesimismu.

Jedle. Má zklidňující účinek na nervovou soustavu. Jedle by měla působit na dýchací cesty a podporovat prokrvování celého těla.

Borovice. Odhání smutek a výčitky svědomí. Vrací energii a radost do života. Vůně její pryskyřice působí proti rýmě. Výluh z jehličí má dezinfekční účinky. Borovice symbolizuje životaschopnost. Taoističtí mniši z Číny věří, že pojídání jejích semen prodlužuje život.

Cedr. Dodává sebejistotu a rozhodnost, odpuzuje přetvářku a okázalost.

(vít)

Planety radí i varují

Předplaťte si nás

Předplatné Týdeníku SPIRIT

 

E-Shop

Inzerce týdne

Inzerce aktuální týden

2073272
DnesDnes354
VčeraVčera1006
Tento týdenTento týden5720
Tento měsícTento měsíc20308

Partnerské weby