H5a56d7d 1Slunce se pohybuje znamením Lva od 22. července do 23. srpna, kdy se přesune do Panny. Srpnové novoluní vrcholí 11. srpna ve znamení Lva, je tedy důležité hlavně pro jeho zrozence. Slunce, Luna a Merkur ve zpětném chodu se propojí a přinášejí k dořešení situace

týkající se dětí a tvorby, pracovního a životního partnerství. Úplněk pak proběhne 26. srpna ve znamení Ryb. Je důležitý pro osoby narozené v Rybách a jeho vliv se obecně promítne v oblasti emocí. Ryby otevírají minulost, minulé životy, napojení na duchovno a tajemno. Černá Luna se přesouvá ze znamení Kozorožce do Vodnáře 9. srpna a setrvá tam až do jara 2019. Mars se pohybuje zpět Vodnářem do Kozorožce do 27. srpna. Budou se k vám proto vracet lidé nebo situace z letošního jara. Některé věci je totiž potřeba udělat jinak. Velmi důležitý bude 27. srpen, kdy se Mars otočí do přímého směru a věci se rozpohybují vpřed. Merkur zůstává ve zpětném chodu do 19. srpna. Vrací vám rovněž minulost, kterou je potřeba vyřešit. Do 19. srpna tedy nepodepisujte nové smlouvy, ale co jste chtěli a nevyřešili, naopak dokonejte. V této době si dávejte větší pozor na techniku, mohou se hroutit počítače i telefony. Doporučuji zálohovat data. Komunikace může váznout, častější budou nedorozumění a na cestách počítejte se zpožděním.

BERAN

Novoluní vám otevírá sféru tvorby a kreativity. Může vám přinést nové pracovní partnerství, nasměrovat vás v osobním životě blíž k partnerovi. Slunce, Luna a Merkur ve zpětném chodu se propojí, dostanete zajímavou zprávu spojenou s potomky či partnery. Úplněk bude silný a laděný emočně. Čeká vás uzavření citlivého tématu, které může bolet. Budete rekapitulovat svůj život a pomalu se připravovat na úplněk ve vlastním znamení, který nastane za měsíc. Je potřeba dořešit vztahy, zejména pracovní. Mars se pohybuje ve zpětném chodu, bude vás vracet k situacím z jara, které se týkají pracovních aktivit a kariéry. Nabízí vám množství pozitivní energie, ale také může vyvolat konflikty s lidmi, kteří jsou s vámi propojeni pracovně. Berte ohledy na zájmy druhých, společně můžete dosáhnout pokroku na cestě za úspěchy. Přesun Černé Luny zasáhne do oblasti přátel a osob blízkých. Můžete změnit zemi působnosti, kamarády.

BÝK

Novoluní vám otevírá cestu směrem k rodině, k vytvoření kvalitního zázemí a pracovních podmínek. Čeká vás podepisování nových smluv. Můžete si vytvořit či vylepšit domov a rodinné vazby. Propojení Slunce, Luny a Merkuru ve zpětném chodu vám přinese zprávu na téma zdraví, rodiny či práce. Úplněk ukončí nějaké přátelství, uzavře vaše působení v určité společnosti. Někteří lidé odejdou z vašeho života, aby je mohli nahradit jiní. Mars se ve zpětném chodu pohybuje oblastí práva, úředních záležitostí a soudů. Odvedete více tvůrčí intelektuální práce, budete se snažit druhým předat své zkušenosti a pohled na svět. Energii vkládejte do rozvoje mysli, vzdělávání. Můžete také více cestovat. Přesun Černé Luny vás tlačí k tomu, abyste si dali do pořádku sféru kariéry a práce. V té se mohou projevit nesoulad, nespokojenost. Dojde k zásadnímu rozhodnutí, které bude mít vliv na vaši budoucnost v oblasti partnerství nebo pracovních aktivit.

BLÍŽENCI

Novoluní vám otevře témata - cestování, dopravní prostředky, vzdělávání, komunikace a úřední záležitosti. Budete v jednom kole, nezastavíte se. Propojení Slunce, Luny a Merkuru ve zpětném chodu vám přináší informaci z minulosti ve spojení s úřady, rozšiřováním vědomostí nebo sourozenci. Silný úplněk pak ukončí jednu životní kapitolu. Uzavřete cosi v rámci pracovní či kariérní oblasti. Úplněk vám ukáže, kam máte směřovat. Energie Marsu ve zpětném chodu vyvolá určitou konfrontaci, která způsobí transformaci ve vašem životě. Může dojít k neshodám v oblasti materiálních věcí, budete nuceni přehodnotit, pozměnit vaše postoje. V manželství či v partnerských vztazích může dojít ke sporům ohledně společných finančních prostředků. Sjednané dohody mohou být narušeny rozpory. Při nakládání se společnými penězi opatrně, zbytečné utrácení bude zdrojem hádek. Období není vhodné ani pro půjčky. Mars bude více zaměřen též na oblast sexu a všeho kolem vaší sexuality. Přesun Černé Luny otevře potenciální potíže s úřady, soudy, ezoterikou a vzděláním. Můžete získat či ztratit touhu rozvíjet se po duchovní stránce. Černá Luna vyvolá negativní emoce a může vám uškodit v rámci situací spojených s cizinou a rozšiřováním vědomostí.

RAK

Novoluní vám nabídne možnost zvýšit si osobní prestiž i příjem. Slunce, Luna a Merkur ve zpětném chodu se propojí a přinesou vám zpět situaci v souvislosti s penězi a majetkem. Můžete očekávat příjemnou zprávu o financích, podepsat smlouvu, na čemsi se dohodnout. Úplněk bude silně emotivní. Uzavře jakési soudní a úřední záležitosti, vnese jasno do oblasti rozšiřování vědomostí, ukončí vše související se zahraničím. Díky Marsu ve zpětném chodu budete pociťovat vztahové napětí. Neshody se mohou projevit doma i v zaměstnání, může dojít i na právní spory, potíže se zákonem. Máte zaktivované téma nepřátel, konflikty se vyostří, neboť energie Marsu je o prosazování sebe sama. Snažte se jít raději cestou kompromisu. Pozitivně lze tranzit využít k projevení potlačených negativních pocitů. Přesun Černé Luny vás donutí řešit majetek, který sdílíte s další osobou nebo bankou, také vše, co se týká sexu (pozor na nechtěné těhotenství). Poroste touha po sexu, aférky by ale nemusely dopadnou podle očekávání. Mohou se rovněž vyhrotit vztahy s dětmi či rodiči. Černá Luna vám vrátí do života lidi, kterým dlužíte peníze nebo dluží oni vám. Ohlídejte si majetek, neboť Černá Luna pohlcuje a bere. Nezneužívejte rituály a okultní vědy. Černá Luna vnáší do těchto témat nejistotu a pokušení. Poroste riziko úrazů, případně nemocí osob blízkých.

LEV

Je před vámi nejdůležitější novoluní tohoto roku, otevírá vám nové životní nasměrování, může dojít na podepisování smluv a dohod. Můžete zrealizovat své projekty. Slunce, Luna a Merkur ve zpětném chodu se propojí a přinesou zpět situaci, která se týká přímo vás. Budete hodně cestovat, komunikovat psaným i mluveným slovem. Úplněk vám přinese silné emoce. Ukončí cosi v oblasti majetku a peněz spojených s další osobou, bankou, vnese jasno do financí. Pohyb Marsu ve zpětném chodu vám připomene plnění povinností z minulosti. Aktivuje oblast služeb, tedy potřeby druhých by pro vás měly být prioritní. Mars vám také může přinášet konflikty s nadřízenými, potíže v práci, se spolupracovníky. Mars navíc přechází přes oblast zdraví, proto pozor na zdravotní problémy (infekce, horečky či nehody). Věnujte se tématům zdraví a zdravé výživy. Přesun Černé Luny vám pomůže dořešit vztahy - pracovní i partnerské a rodinné. Zažijete otřesy, jen pevné vazby vydrží. Můžete se seznámit s důležitou osobou, navázat nebo ukončit pracovní vztah, ale také vám někdo může odejít ze života. Černá Luna je zde v roli, kdy pohlcuje vše, co se má ukončit, nebo naopak nastartuje spojení s kýmsi novým.

PANNA

Novoluní vám přináší životní rekapitulaci, budete přemítat, kudy se ubírat dál. Ukončíte vše nefunkční a neschopné života. Budete se připravovat na své novoluní, které proběhne v září. Pozor na psychiku a zdraví. Slunce, Luna a Merkur ve zpětném chodu se propojí, přinesou vám zpět situaci spojenou s pomluvami, ale i tajnostmi. Možná získáte tajnou informaci, možná budete muset něco tajit. Kolem úplňku dořešíte oblast vztahů, smluv a dohod. Úplněk bude pro vás silný a plný emocí. Planetka Ceres se pohybuje vaším znamením, tedy dostanete zabrat. Ale čím víc do toho dáte, tím víc se vám bude dařit. Mars ve zpětném chodu po vás chce, abyste byli sami sebou a dali ostatním najevo, kdo jste. Můžete očekávat zvýšené milostné touhy. Sex však nestačí na to, aby přivolal nový milostný vztah. Mohou se ozvat potíže s dětmi. Mars aktivoval oblast dětí, partnerů a tvorby. Vrací vás zpět, abyste dořešili nějaké situace. Období na druhou stranu přeje zkouškám, přijímacím pohovorům. Přesun Černé Luny vás vyzývá, abyste dbali více na své zdraví i psychiku. Vliv Černé Luny se projeví v oblasti zdravého životního stylu, ale také třeba v péči někoho o vás či v nutnosti péče o kohosi jiného. Je nezbytné vyřešit pocit nevyhovující práce, velkého množství práce za nevyhovující mzdu. Nenechte se využívat. Čeká vás hodně povinností, nelze vyloučit problémy se spolupracovníky.

VÁHY

Novoluní vám otevírá cestu do společnosti. Můžete se pracovně přemístit, přestěhovat, vyměnit osoby kolem sebe. Budete hodně cestovat, komunikovat. Slunce, Luna a Merkur ve zpětném chodu se propojí, přinesou zpět situaci na téma společnost - přátelé. Téměř celý měsíc máte ve svém znamení Venuši, planetu krásy a hodnot. Díky tomu budete neodolatelní. Můžete zvýšit svou prestiž. Úplněk pak bude plný emocí. Ukončí témata - práce, spolupráce, starosti a péče. Vnese jasno mezi vaše spolupracovníky. Dávejte si větší pozor i na své zdraví. Mars ve zpětném chodu spouští podvědomé způsoby chování, reakcí souvisejících s minulostí. Projeví se ukvapeným či nepřiměřeným jednáním. Nelze vyloučit domácí hádky. Budete muset řešit záležitosti týkající se žen rodu (například matka, babička, tchyně, švagrová). Veškerá aktivita bude zaměřena na domov. Pocítíte chuť doma cosi přestavovat a měnit k obrazu svému. Půjde vám o zvýšení životní stability a řešení situace v rámci bydlení. Mohou se však objevit spory o vlastnictví, půdu či pozemky. Přesun Černé Luny vás nutí, abyste si udělali pořádek v oblasti rodičů, partnerů životních i pracovních a také dořešili vše související s dětmi. Co se týká partnerských vztahů - může se objevit někdo nový, ovšem zálety nedopadnou dobře. Vztahy se otřesou v základech a vydrží pouze silná spojení. Černá Luna bere a přináší problémy. Pokud toužíte po dítěti či partnerovi, počkejte, až se přesune do dalšího znamení.

ŠTÍR

Novoluní vám přinese nové možnosti v kariéře. Dostanete zajímavou zprávu. Slunce, Luna a Merkur ve zpětném chodu se propojí, přinesou zpět situaci v rámci práce. Jupiter se do podzimu pohybuje vaším znamením, připravuje vám prostor k životnímu posunu. Silný a emočně vypjatý úplněk ukončí a uzavře vše související s pracovním nebo životním partnerem. Vnese světlo do oblasti potomstva a výtvorů. Mars ve zpětném chodu může být zdrojem konfliktů se sousedy, příbuznými a dalšími lidmi. Pozor na sklon hádat se kvůli vlastním názorům. Chcete-li ale „prodat“ nějaký svůj nápad, máte zelenou. Mars aktivuje vaši mentální energii, podpoří vás v komunikaci, cestování. Zvýšenou aktivitu přinese též do sféry úředních záležitostí. Přesun Černé Luny rozvíří situace, které se budou týkat rodiny, domova, bydlení. Bude vás ponoukat ke změnám, vyhrotí potíže. Může vás nutit k tomu, abyste se oddělili od rodiny, domova, od kořenů vašeho života. Vlivem Černé Luny můžete mít problém s nalezením vhodného místa pro život. Na druhou stranu vám může dopomoci k nalezení vhodnějšího místa, k položení základů pro nový život. Pamatujte, že máte štěstí ve vlastních rukách, řiďte se proto zdravým rozumem a nepodléhejte emocím a rozmarům Černé Luny.

STŘELEC

Novoluní vám otevírá možnosti v oblasti rozšiřování vědomostí a zahraničí. Mohou se k dobrému obrátit i nějaké úřední záležitosti, může dojít na podpis nějakých dokumentů. Slunce, Luna a Merkur ve zpětném chodu se propojí, přinesou vám zprávu z minulosti týkající se úřadů, vzdělávání nebo ve spojení s dalekými kraji. Úplněk plný emocí uzavře situaci spojenou se ženou v rodině. Vnese jasno do oblasti rodiny, bydlení či pracovního zázemí. Mars ve zpětném chodu opět aktivoval peníze, majetek a hodnoty. Hrozí vám spory o majetek, nikoli však o nemovitosti. V pozitivním smyslu budete ochotni využít svého majetku, abyste vykonali určitou potřebnou práci. Můžete druhým učinit velkorysou nabídku. V duchovní oblasti budete hájit své hodnoty. Přesun Černé Luny vám přinese nepříjemnosti s dopravním prostředkem, v rámci omezení pohybu a cestování. Problémy můžete řešit také se sourozenci či s úřady. Pozor na to, co řeknete, napíšete a podepíšete.

KOZOROŽEC

Novoluní vám přinese nové možnosti v rámci financí, které sdílíte s další osobou či bankou. Chcete-li získat hypotéku či půjčku, máte možnost. Vyloučit nelze ani dědictví, výhodný prodej nebo nákup ve společném jmění dětí, rodičů, partnerů. Slunce, Luna a Merkur ve zpětném chodu se propojí, přinesou zpět nějakou situaci na téma majetku a peněz. Úplněk rozvíří emoce v oblastech - sourozenci, úřady a komunikace. Ukončí se nějaká úřední záležitost. Úplněk též vnese jasno do témat - vzdělávání, dopravní prostředek. Mars ve zpětném chodu vám dodá energii a pomůže zapracovat na tom, abyste dosáhli toho, co chcete, prosadili se. Máte šanci ukázat, co umíte. Můžete vyřešit mnohé problémy, překonat překážky. Pozor však na přehnanou horlivost a plýtvání energií. Přesun Černé Luny vám nadělá nesnáze v souvislosti s penězi, majetkem a hodnotami. Nakládejte s nimi opatrně. Může dojít na větší výdaje, ale také vám kdosi může snížit sebevědomí. Uvědomte si svou hodnotu, obklopujte se osobami, které nikoho nevyužívají, dokážou ocenit odvedenou práci.

VODNÁŘ

Novoluní vám přinese nové vztahy, smluvní ujednání. Slunce, Luna a Merkur ve zpětném chodu se propojí, přinášejí z minulosti situaci v rámci jakýchsi dohod. Lze očekávat dořešení pracovních a partnerských záležitostí. Úplněk bude hodně emotivní. Ukončí cosi ve finanční oblasti, co souvisí s majetkem, penězi či oblastí, v níž jste peníze vydělávali. Mars ve zpětném chodu ukončí vše, co nemá pokračovat. Většinou půjde o práci, spolupráci či nějakou činnost. Může také vytáhnout na povrch něco důležitého z minulosti, aktivovat nepřátele a nepříjemné pomluvy. Dejte si pozor na konfrontace a konflikty s jinými lidmi. V klidu se snažte dokončit vše, co se týká vašich pracovních aktivit. Přesun Černé Luny do vašeho znamení ve vás vyvolá silné emoce, může vás napojit na minulé životy. Vnese vám do života psychické zmatky, které budete nuceni řešit. Čeká vás boj o úspěch. Životní zkoušky ovlivní vaši vnitřní proměnu. Začnete na svůj život i okolí pohlížet z jiného úhlu pohledu. Vlivem Černé Luny se setkáte se situacemi, které ve vás vyvolají pocity bezmoci, beznaděje, ponížení. Všímejte si, co se děje kolem. Černá Luna vás připravuje na obrovskou proměnu, transformaci.  Můžete se cítit neschopní, bát se úspěchu. Když si ale budete věřit, dokážete překonat veškeré nepříznivé životní situace. Nenechte se nikým a ničím zastrašit, pracujte na své osobnosti.

RYBY

Novoluní vám otevírá cestu k nové spolupráci. Slunce, Luna a Merkur ve zpětném chodu se propojí, přinesou vám zajímavou zprávu. Může se opět ozvat osoba, se kterou jste v minulosti domlouvali spolupráci, případně s vámi již pracovala. Budete muset splnit, co jste slíbili. Úplněk vrcholí ve vašem znamení. Několik dnů před úplňkem je pro vás kritických, což zasáhne vazby s lidmi kolem. Můžete ukončit nebo naopak upevnit vztahy pracovní, partnerské či rodinné. Mars ve zpětném chodu aktivuje týmovou činnost. Problémem je, že se marsovská energie raději projevuje samostatně, individuálně. Mohou tak nastat potíže s přáteli, vaše potřeby se mohou dostat do rozporu s potřebami lidí kolem. Pamatujte však, že k cíli a úspěchu vám nyní pomůže právě podpora osob blízkých. Nestraňte se tedy lidí. Přesun Černé Luny se projeví v oblasti napojení na „druhý břeh“, propojení s minulými inkarnacemi. Na povrch budou vyplouvat důležité osudové a karmické informace. Tématem tohoto období je odstraňování, ukončování, mohou se dostavit pocity samoty, izolace, deprese. Nepřátelé mohou nepříjemně zaúřadovat, proto je lépe žít život bez skrývání, lhaní a podvádění.

Astroložka a numeroložka Daniela Hannah - www.astrokarty.cz

Planety radí i varují

Předplaťte si nás

Předplatné Týdeníku SPIRIT

 

E-Shop

Inzerce týdne

Inzerce aktuální týden

2072294
DnesDnes382
VčeraVčera1074
Tento týdenTento týden4742
Tento měsícTento měsíc19330

Partnerské weby