2532ruzeninRůženín, drahý kámen s tvrdostí 7, má příjemnou růžovou barvu v různých odstínech. Je to odrůda křemene a jeho zbarvení způsobuje příměs manganu. Tento drahý kámen však nemiluje přímé světlo. Na slunci totiž

některé růženíny blednou a ztrácejí barvu, takže postupně se mohou změnit v docela obyčejný šedý křemen. Pro šperkařské účely se vybírají sytě zbarvené kusy růženínu a bývají z něj zhotovovány náhrdelníky, brože a přívěsky, ale také různé sošky a jiné ozdobné předměty.

Hlavní naleziště růženínu se nacházejí v Brazílii a na Madagaskaru. Najdete jej také v Indii, na Srí Lance a v USA. Pro svou příjemnou růžovou barvu je růženín velmi oblíbený drahý kámen přinášející ničím nepodmíněnou lásku. Má příznivé účinky při léčení srdečních chorob, odstraňuje skleslost mysli a je vhodným kamenem při rekonvalescenci po přestálých nemocech. Jako „kámen umělců“ ovlivňuje fantazii a tvůrčí myšlení. Je vhodným kamenem zejména pro děti, neboť v nich vzbuzuje pocit štěstí a radosti ze života.

Astrologové jej přiřazují jako šťastný kámen ke znamením Býka a Vah. Růženín dodává lidem radost ze života, tvůrčí sílu a rovněž upevňuje přátelské a partnerské vztahy.

Zdroj: e-kniha Drahé kameny, Jiří Glet

Planety radí i varují

Sleva na předplatné

Předplatné Týdeníku SPIRIT

 

E-Shop

Již čtete 25 let

Fotografie 0016

Inzerce týdne

Inzerce aktuální týden

 

 

2184401
DnesDnes122
VčeraVčera524
Tento týdenTento týden3431
Tento měsícTento měsíc11340

Partnerské weby