0837zdraváŠtítná žláza je velmi důležitým orgánem našeho těla. Produkuje hormony, které se podílejí na správném chodu organismu od hospodaření s vápníkem po odbourávání tuků. Štítná žláza je velmi citlivá na vlivy vnějšího prostředí či poruchy

v organismu, což způsobuje řadu rozličných chorob. Ženy mají čtyřikrát vyšší pravděpodobnost onemocnění štítné žlázy než muži.

S léčbou štítné žlázy má úzkou souvislost půvabný a na pěstování nenáročný keř, který se nazývá aronie nebo také černá jeřabina. Jeho tmavé plody obsahují velké množství antioxidantů, řadu minerálních látek a jód. Aronie tak harmonizuje činnost štítné žlázy, detoxikuje játra a ledviny, posiluje jejich funkci, podporuje látkovou výměnu a snižuje hladinu cholesterolu v krvi. Sušené plody jsou vhodné k přípravě nápojů, čaje nebo do jogurtu. Užívat lze i šťávu z aronie, džem, víno a podobně.

Štítná žláza se nachází na přední části krku uprostřed hrdla. Je pokládána za jakýsi centrální řídící pult životní energie člověka. Jemné poklepávání štítné žlázy rovněž přispěje k její správné funkci. Sevřete ruku ve volnou pěst a hřbety prstů opatrně desetkrát poklepejte na hrdlo směrem k hrudi. Pak se zhluboka nadechněte a vydechněte. Cvičení několikrát opakujte.

(jam)

Planety radí i varují

Předplaťte si nás

Předplatné Týdeníku SPIRIT

 

E-Shop

Inzerce týdne

Inzerce aktuální týden

2098311
DnesDnes1026
VčeraVčera1012
Tento týdenTento týden5293
Tento měsícTento měsíc20097

Partnerské weby