0808jídelníčekRevmatická onemocnění postihují pohybový aparát - klouby, kosti, páteř, ale i svaly, vazy, šlachové úpony. Příčiny vzniku revmatismu nejsou zcela známé, ale je jisté, že na nemoci se podílí narušený imunitní systém, dědičná dispozice, zánětlivá onemocnění kloubů a

metabolické poruchy.

Při revmatickém onemocnění je doporučeno snížit množství arachidonových kyselin, které podporují bolest a zánět. Potraviny obsahující nenasycenou mastnou kyselinu arachidonovou jsou vnitřnosti (játra, srdce, drůbeží droby), hovězí maso, tučné vepřové maso, vejce (zejména žloutek) a tučné mléčné výrobky. Snížení velmi lehce dosáhnete vegetariánskou stravou, ale pokud jste milovníci masa a nechcete se této potraviny vzdát, zařaďte maso do jídelníčku jen dvakrát až třikrát týdně po malých porcích.

Jídlo připravované při vysokých teplotách jako smažené a grilované pokrmy podněcuje zánět a může zvyšovat bolest. Rybí tuk je na revmatismus vhodný, působí léčivě, ale jiné tuky nikoli. Naopak nejhoršími nepřáteli jsou tuky obsažené v tučném vepřovém mase, uzeninách a uzeném mase.

Revmatické bolesti se mohou zmírnit, pokud snížíte množství přijímané soli ve stravě a nebudete konzumovat slané pokrmy jako uzené maso, slanečky, zavináče, slaninu, hotové omáčky, instantní polévky, polotovary, chipsy a další solené pochoutky.

Doporučuje se omezit alkohol a nápoje s kofeinem, jako jsou káva, kola či energetické nápoje.

(žuk)

Planety radí i varují

Předplaťte si nás

Předplatné Týdeníku SPIRIT

 

E-Shop

Inzerce týdne

Inzerce aktuální týden

2101307
DnesDnes549
VčeraVčera992
Tento týdenTento týden1541
Tento měsícTento měsíc23093

Partnerské weby