H2d08f18 2Možná vám už někdo někdy řekl, že jste nula. Možná se bojíte cosi ukončit, protože budete muset začínat od nuly. Ale je ta nula opravdu tak špatná? Věřte, že určitě ne, jde dokonce o velmi inspirativní číslo a zahrnuje v sobě zajímavou symboliku. V islámu a kabalistickém judaismu je nula číslem dokonalého, nekonečného

božství, vyjadřuje nekonečnou prázdnotu i všudypřítomnost, začátek i konec. Vibračně je spojená s planetou Pluto. Obsažena v datu narození dodá podle numerologů člověku životní energii a číslům, které jsou vedle ní, zvyšuje hodnotu. Podporuje citlivost, vnímavost, odhodlání a přidává i duchovní rozměr. Negativní stránkou nuly může být přecitlivělost, vnitřní napětí a náročnost.

Kdy se nula objevila?

V jistém slova smyslu není nula vlastně číslem. Jde o matematický symbol, který činí něco z ničeho. Jako první ji použili Olmékové (předchůdci všech středoamerických kultur) kolem roku 50 př. n. 1. Ve starém světě je její používání doloženo teprve kolem roku 300 n. 1. v Indii. Ani staří Řekové si nejprve nebyli jisti tím, zda mohou nulu považovat za matematický termín, mnozí namítali, že přece nenese žádný význam.

(zem)

Planety radí i varují

Sleva na předplatné

Předplatné Týdeníku SPIRIT

 

E-Shop

Již čtete 25 let

Fotografie 0016

Inzerce týdne

Inzerce aktuální týden

 

 

2216647
DnesDnes500
VčeraVčera544
Tento týdenTento týden1044
Tento měsícTento měsíc9172

Partnerské weby