Předplaďte si nás

Předplatné Týdeníku SPIRIT

 
1618963
DnesDnes757
VčeraVčera1286
Tento týdenTento týden757
Tento měsícTento měsíc29559

Tajemno

Fanton melbournského divadla

Když se 3. března roku 1888 sešlo v divadle Princess Theatre v australském Melbourne mnoho fanoušků vážné hudby, nikdo z nich netušil, co ho čeká. Divadlo uvádělo premiéru opery Faust a operní pěvec Frederick Baker, zvaný

Frederici, se ještě před představením nechal slyšet, že odvede vynikající výkon, ale zabije ho to. Jeho rolí byl Mefistofeles. Frederici skutečně těsně před děkovačkou dostal infarkt a zemřel. Přesto spousta diváků tvrdila, že se klaněl s ostatními herci.

Tím však příběh operního pěvce Fredericka Bakera neskončil, neboť se o řadu let později objevila svědectví, že jeho duch neustále přebývá v divadle. Když v Princess Theatre začátkem 70. let minulého století natáčela jistá australská filmová společnost dokument, střihač na filmu odhalil popelavý, částečně průhledný, obličej. Nikdo ze štábu takovou postavu během natáčení neviděl... Jak se později ukázalo, byl to obličej Fredericiho.

Duch pěvce se objevoval a záhadně mizel ještě několikrát, skoro vždycky vystrašil herce a zaměstnance divadla. Postupně si všichni začali zvykat na fakt, že mají v divadle ducha. Vzhledem k tomu, že nikomu neškodí, považují ho za jakýsi paranormální inventář.

(luv)

Planety radí i varují

E-Shop

Inzerce týdne

Inzerce aktuální týden

Počasí Ústí nad Labem - Slunečno.cz

Partnerské weby