Záhadologové rádi zkoumají lokality, v nichž by se měly nacházet brány do jiných časoprostorů. Prý se čas od času aktivují a je tak možné se ocitnout v  paralelním světě.

Jedním z nejzajímavějších tipů je údolí potoka Klenice pod

hradem Kost. Ten byl postaven rodem Vartenberků ve 14. století. Koncem století patnáctého byl rozšířen o tzv. Šelmberský palác, v roce 1545 o druhý palác, Bibrštejnský. Okolnosti přály dalšímu rozvoji, přibyly pivovar, vstupní budova či hospodářské objekty v podhradí. Velkou přestavbu plánoval Albrecht z Valdštejna. Později Černínové hrad přeměnili v panskou sýpku. Naštěstí byl renovován a znovu získal svou ztracenou slávu.

Čarovné studánky a víly

V letech 1996 – 1997 zde byla objevena a zkoumána záhadná jeskyně. S největší pravděpodobností sloužila k rituálním účelům, nález keltské keramiky a podivného balvanu tyto teorie jen podpořil. Konaly se zde snad obřady vyznavačů slunečního kultu? Bylo možné tudy „cestovat“ do jiných světů nebo do záhrobí?

Pozoruhodné jsou i zdejší dochované pověsti o záhadných vílách, o čarovných studánkách a bytostech, které se lidem nepodobaly ani náhodou. Do studánky jménem Roubenka se prý víla dokonce ukryla. Když tehdejší hradní pán osobně zkoumal dno ostrým mečem, vytryskla na vodní hladinu zpěněná krev…

Oběti uvězněné v podzemí

V jiné pověsti se dřevař propadl do země a objevil se až po týdnu, celý zmatený a s nejasnou představou o čase. Jeho druhové slyšeli z podzemí mužův hlas, ale nemohli mu nijak pomoci. Dvě děti pro změnu vstoupily do skalní sloje, ta se za nimi rázem uzavřela. Temné síly tenkrát zvítězily, ještě téhož dne matka dětí slyšela pláč z podzemí, ale pak nastalo hrobové ticho. Děti již nikdy nikdo nespatřil. Zoufalá matka se pomátla na rozumu a nakonec zemřela žalem.

Při psychotronickém zkoumání se skutečně podařilo nalézt několik míst nabitých negativní energií, a tak je možné, že alespoň některé pověsti vycházejí z reálného základu, z příběhů prostých lidí.

(nov)

Planety radí i varují

Předplaťte si nás

Předplatné Týdeníku SPIRIT

 

E-Shop

Inzerce týdne

Inzerce aktuální týden

1919939
DnesDnes259
VčeraVčera807
Tento týdenTento týden259
Tento měsícTento měsíc16279

Partnerské weby