Naše babičky a prababičky žily v dobách, kdy se vehementně věřilo na noční můry napadající spáče přímo v postelích. Takovou můrou se mohl stát každý člověk, protahoval se klíčovou dírkou, dusil a tlačil na prsou napadeného. Dnes jsme

podobné úkazy odsunuli do říše bajek a pohádek. Možná, že docela neprávem. Paní Jana K. ze středních Čech se s podobným fenoménem setkala. Údajná noční můra (říkejme raději „astrální bytost) ji v mládí a dětství napadla několikrát. „Cítila jsem silný tlak na prsou, nemohla jsem volně dýchat. Toto se opakovalo v nepravidelných intervalech, většinou během tmavých nocí. Babičkaměla kamarádku, tamější venkovskou vědmu. Ta mi poradila, abych si nechávala na nočním stolku rozsvícenou svítilnu, takovou tu kapesní baterku za pár korun. Prý jsou to démoni šestého řádu a bojí se světla. Sice mi to připadalo směšné, ale zařídila jsem se podle rady té stařenky. A měla jsem klid," vysvětlovala paní Jana. Nemohla být obtěžována nějakou moderní noční můrou?

Další svědectví pochází od paní Blanky T. z Prahy. Astrální bytost jí nedala pokoj, stejně jako Janě, jenže, zdá se, byla mnohem agresivnější v útocích. Dokonce se prý Blanku pokoušela bizarním způsobem usmrtit! Žena se léčila z nervového zhroucení. Je dodnes přesvědčena, že noční fantom přišel z nedalekého hřbitova, u něhož tehdy s rodiči bydlela. Možná nebyla daleko od pravdy. A hned si vysvětlíme proč. Astrální bytosti (teď máme na mysli tzv. „nízké typy") mohou být i „slupkami", zbytky astrálních těl nebožtíků, které přebývají v našem trojrozměrném světě jen díky doplňování energie ze živých bytostí, tedy z lidí a zvířat. Časem tato zjevení podléhají zkáze, někdy z nich vídáme již jen hrůzostrašná torza. Specifičnost obou příběhů spočívá v jejich odlišnosti od podobných zážitků. Většinou jsou oběti paralyzovány, během nočních útoků se nemohou pohnout, křičet, natož se nějak bránit. Výjimečná je i chuť astrální bytosti k usmrcení napadeného člověka, vždyť se tím připravuje o„zásobárnu" bioenergie. Někteří badatelé se domnívají, že máme co do činění s mimozemšťany nebo obyvateli jiných světů, ale zřejmě rozuzlení této záhady nebude tak jednoduché. Proč by nějaký ufon skákal po vašem hrudníku? Pokud dokázal doletět až k nám, jistě je schopen čerpat potřebnou energii (pokud ji vůbec potřebuje) jinak. Myslíme si, že jde o jakýsi přírodní a dosud nevyjasněný fenomén. Jednou snad budeme moudřejší.

Jiří Nový

Planety radí i varují

Předplaťte si nás

Předplatné Týdeníku SPIRIT

 

E-Shop

Inzerce týdne

Inzerce aktuální týden

1919939
DnesDnes259
VčeraVčera807
Tento týdenTento týden259
Tento měsícTento měsíc16279

Partnerské weby