Papež Pius XII. dal obálku se třetím poselstvím Lucie do archivu a snad je ani nečetl. Vatikánské oficium ale změnilo rozhodnutí. Zapečetěná obálka byla otevřena papežem Janem XXIII. Po přečtení vyšel Jan XXIII. a kardinálové z místnosti údajně celí bledí a měli ve tvářích výraz hluboké hrůzy. A na čem se kardinálové

shodli? „Tajemství není možné zveřejnit, to by způsobilo paniku.“ Církev sdělila, že se jedná o závažné téma, ale neřekla, zda pro věřící nebo pro ateisty. Třetí poselství bylo světu oficiálně sděleno až v roce 2000. V pozdějších letech o obsahu třetího poselství začaly kolovat pověsti, a to hned v několika interpretacích. Některé prohlašovaly, že poselství nesouvisí ani s Pershingy ani raketami SS 20, ale se samotnou církví. Zajímavé sdělení. Radikálové tvrdili, že nad světem vládne antikrist a převezme vládu nad Vatikánem. Umírněnější říkali, že nastane odklon lidí od církve. Na základě dogmat se katolická církev dostala do svízelné situace. Byl v této souvislosti na vině větší zájem o lidské dění, o přírodní vědy a nebo psychologii?

Atentát na papeže Jana Pavla II.

Po 64 letech, na den přesně od fatimského zjevení, byl v roce 1981 Ali Agdžouem spáchán na papeže Jana Pavla II. atentát. Svatý otec přežil. V této souvislosti se objevila další interpretace třetího poselství, která byla přisuzována Lucii. Ta měla sdělit: „Viděla jsem Pannu Marii jako anděla, který držel v levé ruce ohnivý meč. Z něho šlehaly plameny a jiskry. Pravou rukou ukazoval na zemi a křičel: ,Budete pykat‘. Viděla jsme bíle oblečené biskupy. Měla jsem dojem, že jeden z nich je Svatý otec. Viděla jsem i další kněze a řádové sestry, jak kráčejí do strmého vrchu, na kterém byl velký kříž. Pak, jak Svatý otec kráčí nejistým krokem velkým na půl rozbořeným městem a na jeho tváři byly vidět bolest a utrpení. Modlil se za duše zemřelých. Byl zabit vojáky. Spolu s papežem zemřeli i biskupové a světové osobnosti různých společenských tříd a profesí.“ Na papeže byl spáchán atentát na Petrském náměstí ve Vatikánu, ale byl to čin osamělého střelce. Nebylo to v napůl zničeném městě, kolem nebyli žádní biskupové či řádové sestry. Třetí poselství se vizi tedy nepodobalo.

Kdo se to vlastně zjevil?

Podle astronomů to mohla být davová halucinace nebo Slunce zastínil mrak, či dokonce písek ze Sahary. Lucie mluvila o silném světle. Neviděla něco, čemu my dnes říkáme setkání třetího druhu, setkání s UFO? Pak by šlo o úplně něco jiného, než se prezentuje, a mystérium Fatima by bylo vlastně možno chápat jako setkání s UFO. Tedy o 50 let dříve než je známe z 60. let minulého století. Ovšem kardinální otázka zůstává. Kdo celou „operaci Fatima“ organizoval a hlavně, jak ji technicky provedl? A není to o životě ve vesmíru? Přistanou na planetě Zemi mimozemšťané? A můžeme pokračovat. Je Bůh „šéfem“ Univerza? Platí evangelium také pro Univerzum a vzal na sebe Ježíš i jeho hříchy?

Jezuitská observatoř v USA

Má Vatikán připravené odpovědi na výše uvedené otázky? Bude školit kosmonauty, aby zachránil kosmické duše? Zdají se vám předcházející otázky směšné? Ale ony vůbec nejsou. Vatikán má na Mount Graham v Arizoně v USA vlastní observatoř s personálem sestávajícím z jezuitů. Otázka je, co hledají? Je to otisk Božích myšlenek nebo genů ve vesmíru? Je třeba si položit ještě jednu otázku:Jaké vlastně bylo Portugalsko před fatimským zjevením? V roce 1910 bylo svrženo království a mluvilo se o tom, že katolicismus v Portugalsku zanikne. Byly dokonce přerušeny styky státu s Vatikánem a rušeny kláštery. Proč? Můžeme se jen domnívat. Portugalsko bylo zemí templářů a zednářů. Za půl roku po zjevení ve Fatimě protikatolický tlak ustoupil. Tato souvislost je podivná...

Obchod se zázrakem

Ve Fatimě jsem se přesvědčil, že ten, kdo má ve zjevení Panny Marie jasno, je úzce spojen s turistickým ruchem. O turisty zde samozřejmě není díky této výjimečné události nouze. Ihned za hranicemi religiózního komplexu otevřeli stánky prodavači suvenýrů, majitelé bister a restaurací. Každopádně výlet do Fatimy nutí turisty zamyslet se nad tím, co se zde vlastně před 100 lety stalo… A je na každém, jak si odpoví.

Petr Vokáč

Planety radí i varují

Předplaťte si nás

Předplatné Týdeníku SPIRIT

 

E-Shop

Inzerce týdne

Inzerce aktuální týden

2012344
DnesDnes276
VčeraVčera686
Tento týdenTento týden2424
Tento měsícTento měsíc8669

Partnerské weby