V oblastech běloruského venkova se to hemží legendami a pověstmi. Jen málokteré jsou ale tak děsivé, a k tomu navíc pravdivé, jako ta z městečka Gorodky na okraji Voložinského okresu. Příběh opuštěného

nedostavěného domu, ve kterém se nedočká rána žádný nocležník, děsí široké okolí.

Tento dům obývaný podle všeho duchy není tak starý, jako mnoho jiných a proslavených budov se svými legendami. Dům totiž dokonce nestačili jeho majitelé ani dostavět, protože záhadné nehody je začaly pronásledovat ještě dříve, než se stačili usadit. V rodině, která dostala pozemek na stavbu domku, začali tragicky umírat všichni muži, jeden po druhém. Stavení tak zůstalo zanedlouho absolutně vybydlené.

Co za záhadou vězí? Říká se, že jsou pod domem hroby polských vojáků, kteří byli zabiti v sovětsko-polské válce na počátku 20. let minulého století. Sovětské úřady původní hřbitov zničily a půdu přenechaly k další výstavbě novým osadníkům.

Místní obyvatelé jsou si jisti, že duchové mrtvých vojáků nenechají nikoho, aby strávil noc v prázdném domě. A jak dokládají příběhy návštěvníků, nezvané hosty přivedou k naprostému šílenství.

(svo)

Planety radí i varují

Sleva na předplatné

Předplatné Týdeníku SPIRIT

 

E-Shop

Již čtete 25 let

Fotografie 0016

Inzerce týdne

Inzerce aktuální týden

 

 

2202308
DnesDnes286
VčeraVčera540
Tento týdenTento týden1982
Tento měsícTento měsíc12058

Partnerské weby