V pohoří Velké Fatry se rozkládá zřícenina hradu Sklabiňa. Toto bývalé sídlo feudálů je dnes již v rozvalinách, ale ty přesto nejsou opuštěny. Strhne-li se nad horami velmi silná bouře, hrad ožívá řinčením zbraní, tajemnými

hlasy a temnými siluetami přízraků bez tváře.
Nad ruinami jako by se vznášel děsivý stín nejasnosti. Původní hrad byl vybudován v raně gotickém stylu. Později, okolo roku 1630, v jeho těsném sousedství vyrostl opevněný renesanční zámek. Ten se dochoval až do druhé světové války, kdy se stal základnou partyzánského odboje a byl fašisty vypálen. Jak potvrzují letopisy i novodobé dějiny, v obou historických stavbách až příliš často tekla krev, umírali lidé a kralovalo utrpení. Vyvolává tato přemíra bolesti a záporných emocí psychické jevy?
Legendy vyprávějí o podzemních prostorách, jež skrývají četná tajemství. Ale kupodivu se tím nemíní poklad. Ve všech pověstech jsou roztroušeny dobře zakódované informace o něčem, co se odehrávalo ve zdech hradu, ale venkovnímu světu mělo být utajeno. Šlo o něco nepřípustného, děsivého a odpuzujícího. Původní hradní pán si liboval v krutém týrání a mučení svých poddaných. Zprávy naznačují, že ve sklepení byl chován obrovský had, napájený z gigantických sudů směsí vína a krve. Had je jedním ze symbolů satana a víno s krví ďábel potřebuje. Znamená to, že v hlubinách hradu se konaly obřady černé magie a že příliv zla, který tyto rituály vyvolaly, se dodnes projevuje? Jsou tajemné jevy pozorované návštěvníky Sklabině ozvěnou hrůzné minulosti a svědectvím o průniku neznámých sil?
Souvislost mezi atmosférickými poruchami a nevysvětlitelnými úkazy nelze opomíjet. Většina svědků slyšela tajemné zvuky před bouří.
Silný vítr rozechvívá celý prostor , je slyšet zvuky podobné lidskému hlasu… Nalezneme někdy pravdu?
(nag)

Planety radí i varují

Sleva na předplatné

Předplatné Týdeníku SPIRIT

 

E-Shop

Již čtete 30 let

Fotografie 0016

2342125
DnesDnes34
VčeraVčera1257
Tento týdenTento týden2096
Tento měsícTento měsíc22282

Partnerské weby

apartman banner