Až do 25. února je otevřena tradiční pohádková výstava „Tři oříšky pro Popelku“ na zámku Moritzburg, kde se především u našich německých sousedů populární kultovní film z roku 1973 natáčel. Výstava o Popelce se tu koná už po sedmé, letošní novinkou je nově koncipovaná závěrečná komnata, která je věnována

romantické lásce. K vidění je tu nově i znovuotevřený Kamenný sál (Steinsaal) se sbírkou loveckých trofejí.

Láska vždycky zvítězí

Letos se vše odehrává ve znamení romantiky. Fantazii se meze nekladou, a tak se tu mohou dámy a slečny stát troufalými pohádkovými princeznami a podmanit si princovo srdce. Navíc se dozví vše o natáčení filmu, prohlédnou si nejen původní kostýmy, ale mohou si vyzkoušet třeba plesové šaty z nejznámější bálové taneční scény, kterou němečtí fanoušci považují za nejlepší ze všech pohádek.

Neuvěřitelná trofej šestašedesáteráka

Pro saskou panovnickou dynastii byl Moritzburg již v 16. století oblíbeným místem výstředních lovů. Není tedy divu, že se na zámku nachází jedna z nejvýznamnějších sbírek loveckých trofejí na světě. V Kamenném sále (Steinsaal) se kromě legendárního šestašedesáteráka nachází mezi řadou trofejí také paroží vymřelého obřího jelena a řada loveckých trofejí z doby Augusta Silného. Dodejme jen, že vstupenky na výstavu lze zakoupit i vonline předprodeji na internetu (www.popelka-moritzburg.cz). Kromě toho je možné využít předprodej přímo v návštěvnickém centru zámku Moritzburg nebo na dalších předprodejních místech.

Jednotlivé vstupné činí 6,5 a osm euro, děti do šesti let mají vstup zdarma.

(luv)

Planety radí i varují

Předplaťte si nás

Předplatné Týdeníku SPIRIT

 

E-Shop

Inzerce týdne

Inzerce aktuální týden

2068160
DnesDnes608
VčeraVčera721
Tento týdenTento týden608
Tento měsícTento měsíc15196

Partnerské weby