Až do 4. března jsou na drážďanském náměstí Altmarkt k dispozici bruslařská dráha, obří skluzavka, lední dráha na metanou, větrný mlýn s restaurací, dřevěné sruby s nápoji a občerstvením (tzv. Winterzauber, tedy Zimní kouzlo). V areálu se dá strávit celý den, vedle

sportovního vyžití se tu ve vyhřátých srubech vaří a servírují tradiční saská jídla. Na místě bude o víkendech a ve vybraných dnech (například na Valentýna nebo během masopustu) i pestrý program. O zábavu a rozhánění zlých duchů se postarají pohádkové bytosti s rakouskými královskými kostýmy a další umělci. Na své si tu tedy přijdou nejen dospělí, ale i děti.

U bruslařské dráhy si návštěvníci mohou zapůjčit brusle za tři eura. Cena za 90 minut bruslení je 3,50 euro pro dospělé a 2,50 euro pro děti. Bruslení pro veřejnost začíná zhruba od 12.00 hodin a trvá až do 22.00 hodin.

Soutěže v metané (sport podobný curlingu) se budou pořádat na lední dráze o velikosti 20 x 5 metrů, dráhu je ale nutné si předem rezervovat.

Třetí hlavní atrakcí Winterzauberu je bobová skluzavka, která je v provozu každý den od 10.00 do 22.00 hodin. Do areálu na Altmarktu je vstup zdarma.

(tz, luv)

Planety radí i varují

Předplaťte si nás

Předplatné Týdeníku SPIRIT

 

E-Shop

Inzerce týdne

Inzerce aktuální týden

2011896
DnesDnes514
VčeraVčera727
Tento týdenTento týden1976
Tento měsícTento měsíc8221

Partnerské weby