Fascinují a překvapivý pohled na město Dubajpřed objevem ropy nabízí výstava vzácných fotografií, které byly pořízeny v období let 1948 – 1953. Tato výstava zdobí stěny jednoho křídla budovy Sheikh Saeed al Maktoum, pojmenovaného podle rodiny panovníků. Provází návštěvníky vývojem a růstem města

během doby vlády bývalého šejka Rashida. Důležité je, že je tato výstava přístupná široké veřejnosti.

Nostalgické fotografie ukazují například pevnost Al Fahidi Fort, která byla postavena v roce 1799, aby bránila město před proniknutím cizinců, školu Al Ahmedia School, jež v roce 1912 započala jako první cestu ke vzdělávání v emirátu, anebo nemocnici Al Maktoum Hospital, která v Dubaji v roce 1952 začala jako první poskytovat péči obyvatelstvu s využitím moderní medicíny.

V části Marine Wing mohou návštěvníci nalézt fotografie, sochy a sběratelskými předměty vztahující se ke zrodu rybářského průmyslu. Nechybí ani modely různých dříve používaných typů lodí - například rybářských člunů, člunů potápěčů hledajících perly, aber (vodních taxíků) a tradičních arabských plachetnic dhau.

Kromě celé řady dalších exponátů mohou návštěvníci získat představu o drsné realitě kočovného života Nomádů v poušti. Fotografie zachycují hrdé Beduínypři jejich každodenní práci - například jak hloubí studně, přepravují na velbloudech datle nebo také při oblíbených sportech, jako jsou velbloudí závody a lov sokolů.

Z pohledu Evropana se jedná o krátké dějiny, ale i tak se v tomto muzeu nacházejí unikátní artefakty, které zaujmou nejednoho milovníka historie.

(luv)

Planety radí i varují

Předplaťte si nás

Předplatné Týdeníku SPIRIT

 

E-Shop

Inzerce týdne

Inzerce aktuální týden

2046031
DnesDnes666
VčeraVčera993
Tento týdenTento týden3563
Tento měsícTento měsíc20384

Partnerské weby