Patrně se jedná o jedinou stavbu svého druhu u nás vybudovanou po vzoru šamanských kol, čili medicine wheels, v Severní Americe. To „naše“ leží kousek za Prahou pod hradem Okoř. Který je opěvovaný v notoricky známé trampské písni. Kolo vzniklo v roce

2010 a jedná se o tzv. medicínské kolo. Nese název „Brána jednoho srdce“ a je míněno jako „upomenutí pro uskutečnění vize české kněžny Libuše: Vidím město veliké, jehož sláva se bude dotýkat hvězd“. Vstupem do kruhu, ideálně od východu, tj. od hradu, člověk s touto myšlenkou souhlasí a stává se součástí Kruhu Srdcí.

Dílo šamana kmene Hopi

Kruh vyrostl pod vedením stařešiny indiánského kmene Hopi Roye Littlesuna (čili šamana jménem Roy Sluníčko), který v té době působil v ČR. Zatím jsem toto už vegetací mírně zarostlé šamanské kolo naposledy navštívila vloni o podzimní rovnodennosti v doprovodu zkušeného psychotronika Jana Šindela a několika dalších zájemců o bližší poznání energetických míst. Potvrdilo se především to, že kruh je orientován podle světových stran. Podrobnější měření, a především případný náčrtek kola o průměru přibližně 20 metrů, by možná odhalilo ještě některé další orientace, například rovnodennostní nebo slunovratové.

Je třeba požádat o svolení

Před výletem k šamanskému kruhu na Okoři jsme měli trochu obavy, zda nebudeme o rovnodennosti někomu překážet při nějakém obřadu. Ale nestalo se tak. Narazili jsme jen na několik náhodných chodců, kteří naopak se zájmem sledovali naše počínání. Podle našich pozorování lze předpokládat, že šamanské kolo, věrné svému původnímu názvu „medicine wheel“, může na své návštěvníky působit léčivě, zvláště pak ve svém středu. Určitě je také dobré před vstupem do kruhu požádat vyšší energii o svolení. Je však také třeba objektivně poznamenat, že v našem hloučku se našli jedinci, kteří nějakou zvláštní energii nepociťovali, a stejně tak i ti, kteří ji právě zde pocítili vůbec poprvé v životě. Je tedy zřejmé, že k tomuto místu si každý musí najít svojí cestičku a že ke komunikaci dojde zřejmě jen v tom případě, že si kruh s návštěvníkem tzv. porozumí. Pokud se chcete podívat na kruh z výšky, je to možné, jestliže se vydáte nahoru na hrad. Jako vyhlídka poslouží schůdky u místního obecního úřadu. Návštěvu šamanského kruhu můžete samozřejmě spojit i s prohlídkou hradu anebo s některou z akcí, které se tam konají (více na: www.hrad-okor.cz).

Jitka Lenková

Planety radí i varují

Sleva na předplatné

Předplatné Týdeníku SPIRIT

 

E-Shop

Již čtete 25 let

Fotografie 0016

Inzerce týdne

Inzerce aktuální týden

 

 

2148980
DnesDnes537
VčeraVčera773
Tento týdenTento týden3248
Tento měsícTento měsíc16795

Partnerské weby