Každého občas potrápí zdraví. S obyčejným nachlazením, tloušťkou, stresem si člověk poradí. V případě vážnějších chorob, zdravotních problémů musí nastoupit klasická medicína. Stále více lidí hledá pomoc v přírodě, prostřednictvím alternativních metod léčení. V čínské

medicíně, indické ajurvédě, různých typech masáží… Některé metody využívají diplomovaní lékaři a terapeuti. Jinou skupinu tvoří léčitelé - samouci, kteří své znalosti získali v různých kurzech doma či v zahraničí. Bohužel se mezi nimi najdou i tací, kteří projeví větší zájem o výši odměny za svou službu než o klientovo zdraví. Na co si dávat pozor, než využijete služeb léčitele?

První dojem. Pokud člověka něco trápí, bolí, bývá mnohem citlivější, v období nouze mnohem důvěřivější. Proto vsaďte na svou intuici. Pokud se v prostředí, kde své služby léčitel provozuje, necítíte dobře, příští návštěvu si raději nedomlouvejte. Jestliže vám na první návštěvě slibuje stoprocentní výsledek, úspěšnou léčbu, plné zdraví za krátký čas, měli byste být ve střehu.

Schopnost naslouchat. Máte pocit, že terapeut víc mluví, než naslouchá tomu, jak se cítíte, co vás bolí, proč jste se u něj objednali? Nemusí to být člověk na svém místě, jestliže se snaží ohromit svými vědomostmi, zkušenostmi, úspěchy, místo aby klientovi ochotně naslouchal.

Direktivní přístup. Pamatujte na to, že jakýkoli nátlak léčitele je nepřípustný. Neměl by vám nutit terapii, kterou nechcete, ani požadovat, abyste přerušili klasickou léčbu nebo přestali užívat léky předepsané ošetřujícím lékařem. Naopak očekávejte, že vysvětlí všechny možnosti léčby, upozorní na případná rizika doporučovaných kroků.

Nepřiměřená odměna. Připravte se na to, že návštěva u terapeuta nebývá jednorázová, a tak musíte počítat s patřičnými finančními výdaji. Obvyklou praxí bývá, že za první návštěvu vydáte nejvíc. Ovšem jestliže finanční nároky léčitele každou návštěvou rostou, mějte se na pozoru.

Jsou opravdu nejlepší? Přesvědčuje vás léčitel o zázračných účincích některých preparátů? Snaží se vám vnutit myšlenku, že se vaše léčba neobejde bez drahých preparátů? Pak jste možná nenarazili na léčitele, ale šikovného prodejce, který alternativní medicínou maskuje své obchodní aktivity.

Kdo umí, neřeční. Obecně platí, že lidé, kteří ovládají opravdu své umění, vystupují seriózně a hlavně skromně. Nevedou květnaté řeči, neslibují zázraky, nemají potřebu se předvádět, nikoho nepomlouvají a také snadno vycítíte, že jim nejde o materiální bohatství.

(pru)

RADA SPIRITU

Dobrý léčitel nepotřebuje reklamu, dobrá pověst to udělá za ni. Na základě pozitivních referencí si lidé k němu najdou cestu sami.

Planety radí i varují

Sleva na předplatné

Předplatné Týdeníku SPIRIT

 

E-Shop

Již čtete 25 let

Fotografie 0016

Inzerce týdne

Inzerce aktuální týden

 

 

2164909
DnesDnes73
VčeraVčera636
Tento týdenTento týden709
Tento měsícTento měsíc11085

Partnerské weby