Smrt emeritního arcibiskupa pražského a kardinála Miloslava Vlka zasáhla nejen věřící, ale i širokou veřejnost. V posledních letech života se kardinálova pozornost často obracela k sugestivnímu obrazu Ježíše, který měl ve svém bytě. Podle našich informací je obraz

skutečně unikátní.

Kardinál Vlk rád zajížděl na Svatou Horu, kde celebroval zdejší slavnosti včetně známé Korunovace. Jeho moudrost, víra, ale i nadhled, byly obdivuhodné. Byl schopen chápat i lidi jiného vyznání či nevěřící. Nebál se kritizovat poměry v církvi samé, varoval před pýchou a pocitem nadřazenosti u některých katolíků. V 70. letech minulého století působil v blízkém Rožmitále pod Třemšínem a jeho velkou láskou byla krásná a tajemná Šumava.

Příliš negativní vibrace

Otec Miloslav měl ve svém bytě zvláštní obraz, na kterém byl znázorněn trpící Kristus, u něhož se velmi často modlil a rozjímal. Uhrančivé dílo si nechal přinést i do nemocnice. Při pohledu na tvář trpícího Spasitele s trnovou korunou většina návštěv pociťovala podivné chvění po celém těle. Téměř všechny náboženské malby vyzařují energii velmi pozitivní, člověka dokáží nabít za krátkou dobu. Kardinálův obraz byl ale jiný, citliví jedinci dlouho pohled na Ježíšovu bolestnou tvář nevydrželi.

Novinovou reprodukci výřezu z obrazu jsme ukázali kolegovi-psychotronikovi, který potvrdil, že malíř do díla vnesl silné emoce. Namalovaný Ježíš je tak podle všeho odrazem umělcových traumat. A jako „zrcadlo“ může prý vysílat velmi negativní vibrace. Náš kolega krátce po rozboru obrazu náhle onemocněl agresivní virózou, a to patří mezi odolné jedince…

Jde o energetickou ochranu poselství?

Podobnými díly už jsme se zabývali mnohokrát, ale jen třikrát byla spojena s křesťanskou tématikou. Prvním byla známá „vraždící ikona“ z Ruska, druhým truchlivý obraz ze Šumavy a třetím záhadný „levoruký lučištník“ z hradu Houska. Je jisté, že podobných děl existuje celá řada, vždy záleží na zpracovaném tématu a osobnosti tvůrce – malíře. Pokud zapřemýšlíte, určitě se vám vybaví alespoň jedna zkušenost, kdy jste z nějakého díla měli nepříjemné pocity a nebylo vám v jeho blízkosti dobře. Možná ale někteří dokáží nahlédnout za bariéru negativní energie a rozklíčovat utajené poselství. A to byl možná i případ Otce Miloslava a jeho obrazu.

Jiří Nový

Planety radí i varují

Sleva na předplatné

Předplatné Týdeníku SPIRIT

 

E-Shop

Již čtete 25 let

Fotografie 0016

Inzerce týdne

Inzerce aktuální týden

 

 

2145795
DnesDnes63
VčeraVčera575
Tento týdenTento týden63
Tento měsícTento měsíc13610

Partnerské weby