Horoskop na týden od 19. do 25. srpna

Je před námi zajímavý týden, a to díky dvěma skutečnostem. Jednak v pondělí nastane úplné zatmění Slunce, které patří z astronomického pohledu k nejvýznamnějším v celé druhé dekádě 21. století, a pak ve středu

Slunce změní své působiště přestupem ze znamení Lva do znamení Panny, což citelně promění astrologické klima.

Nejprve vstoupí v sobotu večer Luna do znamení Lva a potvrdí naprostou Lví nadvládu, neboť v tomto královském znamení jsou i Slunce s Marsem. Lví moc zesílí nedělním sextilem mezi Marsem, Jupiterem a Sluncem, které pak v pondělí vytvoří trigon na Uran v Beranu. Období mezi sobotním a pondělním večerem tak bude přehlídkou ega a sebevědomí. Energie, vitalita, dětská hravost, radost a optimismus z nás budou přímo tryskat. Vše dohromady to obecně posílí vůli, statečnost, hrdost a bojovnost. Lze očekávat touhu demonstrovat sílu, vítězit a sklízet obdivné reakce. Tyto tendence se celkem hodí k prázdninovému času, kdy může mít člověk sem tam chuť podlehnout dojmu, že mu patří svět, že žádná překážka není nepřekonatelná. Ovšem na druhou stranu u nezralých jedinců hrozí i projevy pýchy, nedostatečné sebekontroly a sobeckosti. Záleží na každém z nás, jak s přívalem energie naložíme.

V pondělí večer dojde na 29. stupni Lva k vrcholné astronomicko-astrologické události. Novoluní, jež zde nastává, je zároveň úplným zatměním Slunce. Fakt, že se tak děje na jedné z nejvýznamnějších stálic, Regulu, zesiluje jeho význam. Toto zatmění jakoby varovalo před negativními projevy znamení Lva a připomíná přísloví „pýcha předchází pád“.

A zajímavé je především pro USA, protože právě Spojené státy jsou jím jako jediné zasaženy. Stín Měsíce postupně přejde přes 11 amerických států. Ale vliv zatmění na USA není dán jen viditelností z jeho území, významnou roli zde hraje i postava amerického prezidenta Donalda Trumpa. Úplné zatmění Slunce se totiž odehrává přímo na jeho ascendentu, nedaleko planety Mars, takže nelze vyloučit ani negativní události spojené s jeho osobou. Možné jsou i konflikty spojené s Íránem, Sýrií či Ruskem. Protože vliv zatmění nekončí dnem, kdy nastane, situace kolem Trumpa a USA se může plně projevit až během následujících několika měsíců.

Pondělním zatměním se s námi znamení Lva pomalu rozloučí. Už v úterý ho přesunem do Panny opustí Luna a hned po ní udělá ve středu to samé Slunce. Asi vás nepotěším, ale touto změnou v podstatě předčasně skončí prázdniny. Místo živelné energie a bezstarostnosti začneme najednou vnímat povinnosti. Uvědomíme si, že čas dovolených se nekompromisně blíží ke konci. Budeme nuceni zabývat se přípravami na nástup dětí do škol a podobně.

(Mějte prosím na paměti, že se jedná o výklad aktuální situace na nebi platný obecně. Jeho výpovědní hodnotu tak není možné srovnávat s analýzou vašeho osobního horoskopu. Přesto je při správném přístupu dobře použitelný.)

Astroložka Veronika Navrátilová - www.ctuhoroskopy.cz, Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Planety radí i varují

Sleva na předplatné

Předplatné Týdeníku SPIRIT

 

E-Shop

Již čtete 25 let

Fotografie 0016

Inzerce týdne

Inzerce aktuální týden

 

 

2147556
DnesDnes507
VčeraVčera604
Tento týdenTento týden1824
Tento měsícTento měsíc15371

Partnerské weby