Chcete žít déle? Dopřejte si jednou týdně červené chilli papričky! Tak zní doporučení vědců z vermontské univerzity, kteří se výzkumem jejich účinků na lidské zdraví zabývali více než dvě desetiletí. Na základě studie, jíž se zúčastnilo více než

16 000 Američanů, došli k závěru, že spotřeba červených chilli papriček přímo souvisí se snížením úmrtnosti způsobené srdeční či mozkovou příhodou, a to dokonce až o třináct procent. Výzkum jednoznačně potvrdil, že se lidé, kteří si dopřávají chilli papričky pravidelně, dožívají delšího věku. Vědci sice zatím nedokázali specifikovat, díky jaké konkrétní látce v chilli papričkách obsažené se tak děje, nicméně mají k tomu několik teorií. Jedním z pravděpodobných adeptů je kapsaicin. Právě ten dodává papričkám ostrou chuť a podle odborníků příznivě ovlivňuje průtok krve, má antibakteriální účinky, zrychluje trávení a působí preventivně proti obezitě, čímž podporuje zmiňovanou dlouhověkost.

Chilli papričky jsou skvělým prostředkem v boji proti akné. Kdo se chce zbavit právě akné nebo jiných nedokonalostí pleti, měl by sáhnout po krému s výtažky z chilli papriček. Výzkum se nyní začal ubírat nový směrem, neboť se ukázalo, že chilli papričky mohou pomoci i v rámci prevence rakoviny prostaty a kůže.

(nam)

Planety radí i varují

Sleva na předplatné

Předplatné Týdeníku SPIRIT

 

E-Shop

Již čtete 25 let

Fotografie 0016

Inzerce týdne

Inzerce aktuální týden

 

 

2145795
DnesDnes63
VčeraVčera575
Tento týdenTento týden63
Tento měsícTento měsíc13610

Partnerské weby