Horoskop na týden od 26. srpna do 1. září

Do posledního prázdninového týdne vstupujeme s nohama pevně na zemi. Slunce po čerstvém přesunu do Panny vytvoří v sobotu konjunkci s Merkurem, který je v tomto znamení mimořádně silný. Luna ve stejný den

zavítá do Štíra, tedy výrazně zpozorníme. Naše mysl bude upjatější, soustředěná, schopná zabývat se detaily a povinnostmi, jež za nás nikdo neudělá. Nástup tohoto vnímání bude ale přirozený a relativně nekomplikovaný, jakkoli se obecně jedná o nepopulární aspekty života. Díky konjunkci Merkuru a Slunce v Panně pro nás nebude znamenat začátek zářijového pracovního a školního procesu zdaleka takový náraz. Budeme takřka dokonale připraveni. Zajímavá je však kombinace zvýrazněného znamení Panny s ještě stále působícím Lvem. V něm totiž zůstává Mars v dobré aspektaci, byť slábnoucí. Díky tomu se budeme i přes uvědomování si povinností nadále aktivně účastnit letní zábavy.

Jednou z nejdůležitějších událostí následujících sedmi dní je sobotní přesun Venuše z Raka do Lva. Venuše v Raku měla spíš funkci vytváření fantastického rodinného zázemí, včetně vaření, pečení, praní, mazlení se s dětmi a foukání bolístek. Po vstupu do Lva má ale Venuše tendenci být spíše než matkou a manželkou svůdnou milenkou nebo zábavnou kamarádkou. I tato astrologická změna je důkazem, že poslední srpnový týden ještě může být zajímavý. Budeme se vesele seznamovat, randit, zkrátka si užívat života - Slunci s Merkurem v Panně navzdory. Schopnost dobře se bavit dokážeme skloubit s pravidly a povinnostmi, tedy v duchu rčení - „nejdřív práce, potom zábava“.

O něčem podobném hovoří i sextil mezi Jupiterem ve Vahách a Saturnem ve Střelci, který je exaktní v neděli. Posílí naši schopnost udržovat v rovnováze fázi nadbytku a nedostatku, volnosti a omezení. A tak budeme vidět smysl života nejen v hojnosti, svobodě, úspěchu a zábavě. Uvědomíme si, že „bez práce nejsou koláče“, ale nesklouzneme do extrému, tedy k workoholismu, sebemrskačství nebo přehnané kritičnosti. Nalezení rovnováhy je klíčem k úspěchu.

Poslední významnější astrologickou událostí je v následujícím období návrat retrográdního Merkuru do znamení Lva. Dojde k němu ve čtvrtek, tedy poslední srpnový den. Ve zpětném chodu Merkur není moc zábavný, ale díky konjunkci s Marsem nás vrací do vzpomínek na nejsilnější zážitky z prázdnin a na lidi, které jsme poznali. Při té příležitosti bychom se mohli dát do shánění jejich telefonních čísel, e-mailových adres či facebookových profilů. Pokud jsme někomu chtěli něco důležitého říct, ale z nějakého důvodu jsme to neudělali, s návratem Merkurudo znamení Lva dostaneme novou příležitost vyjádřit, co nám na srdci leží.

(Mějte prosím na paměti, že se jedná o výklad aktuální situace na nebi platný obecně. Jeho výpovědní hodnotu tak není možné srovnávat s analýzou vašeho osobního horoskopu. Přesto je při správném přístupu dobře použitelný.)

Astroložka Veronika Navrátilová - www.ctuhoroskopy.cz, Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Planety radí i varují

Sleva na předplatné

Předplatné Týdeníku SPIRIT

 

E-Shop

Již čtete 25 let

Fotografie 0016

Inzerce týdne

Inzerce aktuální týden

 

 

2164926
DnesDnes90
VčeraVčera636
Tento týdenTento týden726
Tento měsícTento měsíc11102

Partnerské weby