0834chůzeHorké letní počasí dává pořádně tělu zabrat, nohám nevyjímaje. Jak jim zajistit každodenní komfort? Nechte se inspirovat několika tipy:

+ Víte, že chodidla mají nejvíce potních žláz na

celém těle? Nejlepším receptem proti potícím se nohám je prevence. Kromě jiného spočívá v tom, že nohy často myjeme, důkladně osušíme a ošetříme speciálním zásypem. Jeho antiperspirační účinky zamezí nepříjemnému zápachu.

+ Máte své oblíbené žabky, ve kterých chodíte celé léto? Pak je to špatně. Pro zdraví nohou, a to nejen v letním čase, lékaři doporučují boty střídat co nejčastěji, nosit kvalitní střevíce, namísto umělých upřednostňovat přírodní materiály, kůži. Vlhkou obuv nechte vždy vyschnout. V létě noste jen otevřené boty a často se přezouvejte.

+ Příjemnou úlevu přinese pravidelná masáž nohou. Pořiďte si některý z voňavých éterických olejíčků. Masážní kúra levandulovým či rozmarýnovým bude ideální volbou pro unavené plosky nohou. Malé množství roztíráte pomalým pohybem nahoru a dolů, po celé ploše chodidla. Pak se soustředíte na jednotlivé prsty u nohou.

+ Ideální ochranou před infekcí a plísněmi je dopřát nohám čerstvý vzduch. Nejlepším životabudičem pro nohy je chůze naboso.

+ Máte nohy tzv. jako konve? Pocit těžkých dolních končetin trápí nejen lidi, kteří musí většinu pracovní doby v zaměstnání stát. Mohou za to tropické venkovní teploty, které zpomalují průtok krve v žilách. Co s tím? Nic nepokazíte ledovým obkladem. Stačí obyčejnou houbičku na nádobí vložit do igelitového sáčku a ten pak do mrazícího boxu. V případě potřeby udělá nohám dobře, když je houbičkou pomalu masírujete.

(es)

RADA SPIRITU

Z babiččiných rad proti pocení nohou připomeňme šalvěj. Zkuste si dopřát alespoň třikrát týdně koupel v odvaru z této bylinky. Podobně blahodárně působí koupel v odvaru z ořešáku královského.

Planety radí i varují

Sleva na předplatné

Předplatné Týdeníku SPIRIT

 

E-Shop

Již čtete 25 let

Fotografie 0016

Inzerce týdne

Inzerce aktuální týden

 

 

2164516
DnesDnes316
VčeraVčera577
Tento týdenTento týden316
Tento měsícTento měsíc10692

Partnerské weby