Chcete mít štíhlou, pevnou postavu a nemáte peníze ani čas chodit pravidelně do posilovny? Pořiďte si velký gymnastický míč, který se používá také ve fyzioterapii a rehabilitaci k léčebným účelům. Ve cvičení na míči, jehož pořizovací hodnota je takřka zaned batelná, najdete příjemnou zábavu, navíc se hodí pro každý věk. Jeho výhodou je i skutečnost, že se s ním dá procvičit veškeré svalstvo, přispívá ke správnému držení těla, zmírňuje únavu, zlepšuje koncentraci, v neposlední řadě přispívá k dobré náladě.

Zpevnění břišního svalstva
Postavte se vzpřímeně ke stěně. Mezi záda a stěnu umístěte míč. Plynulým pohybem, pokrčením dolních končetin, se suňte jakoby do dřepu, až budou stehna rovnoběžně s podlahou. Poté se vraťte do základního postavení. Provádějte zpočátku desetkrát, postupně zvyšujte opakování. Tento jednoduchý cvik přispívá nejen k posílení břišních svalů, ale vede i ke správnému držení těla a současně zpevňuje zádové svalstvo.

Zádové svalstvo v kondici
Jestliže máte sedavé zaměstnání, problémy s páteří, výborného protažení dosáhnete tím, že míč postavíte na podlahu s pevnou podložkou, vzpřímeně si na něj sednete a zlehka kroužíte pánví, přičemž přenášíte váhu na levou polovinu těla a poté na druhou. Ruce se přitom opírají o stehna. Kroužení pánve na míči posiluje břišní svaly a přispívá k pružnosti páteře.

Pro prsní svaly
Pro zpevnění prsních svalů, k posilování šíje, zad i břicha můžete vyzkoušet následující jednoduchý cvik. Postavíte se čelem ke stěně, opřete o ni míč ve výšce, aby jeho spodní hrana byla v úrovni prsou. Pomalu posunujete míč oběma rukama po stěně vzhůru, až do jejich vzpažení, v této poloze vydržte několik sekund. Přitom nezapomeňte pravidelně dýchat.

Protažení dolních končetin
Na podobném principu je založen i další cvik. Zaujměte polohu vleže na zádech, čelem ke stěně. Pokrčte nohy v kolenou, opřete míč o zeď a přidržuje ho chodidly. Postupně napínejte dolní končetiny a posunujte míč po stěně směrem vzhůru, až jsou nohy napnuté. Pak se pomalu vraťte do základní pozice.
(se)
 

Planety radí i varují

Sleva na předplatné

Předplatné Týdeníku SPIRIT

 

E-Shop

Již čtete 25 let

Fotografie 0016

Inzerce týdne

Inzerce aktuální týden

 

 

2145805
DnesDnes73
VčeraVčera575
Tento týdenTento týden73
Tento měsícTento měsíc13620

Partnerské weby