Trápíte se tím, že nemáte štíhlé a pevné tělo bez celulitidy? Pomerančová kůže se objevuje u žen především v období velkých hormonálních změn, v době těhotenství, v období přechodu, v pubertě. Na celulitidu zabírá celková změna životníh o stylu. Připomeňme některé jednoduché a nenáročné metody.

Strava
Nadměrné množství živočišných tuků, bílé mouky, cukru, alkoholu, pamlsků, celkově nezdravý jídelníček nafukuje tukové buňky. Proto je jednou z účinných metod změna stravovacích zvyklostí. Ovoce a zelenina jsou báječné na hubnutí a celkové ozdravení organismu, neboť pomáhají odvodňovat a tělo detoxikovat, navíc pokožka potřebuje výživu i zevnitř. Například betakaroten najdete v mrkvi a rajčatech, vitamin C v zelené paprice, pomerančích, jahodách, křenu, růžičkové kapustě. Nejbohatším zdrojem vitaminu E je červená řepa, avokádo, zelí, pšeničné klíčky. Důležitý je i dostatečný pitný režim, neboť voda podporuje mikrocirkulaci v kůži a pomáhá odvádět zplodiny látkové výměny.

Nikotin
I kouření je jedním z faktorů, který se podepisuje na celulitidě. Odbourává z těla vitamin C, který sehrává v metabolismu tuků důležitou úlohu. Pokud se nechcete vzdát tohoto zlozvyku, zvyšte příděl potravin, které jsou na vitamin C bohaté.

Cvičení
Také cílený, pravidelný pohyb může zmírnit nepěkný vzhled pokožky. Každý den si udělejte čas na pár dřepů, jako dobrý cvičební nástroj mohou posloužit pokojové dveře. Postavte se těsně před hranu otevřených dveří, nohy jsou v mírném rozkročení, z obou stran pevně uchopte kliku. Trup nakloňte malinko dozadu tak, aby paže byly natažené. Pomalu klesejte do dřepu, dokud nebudou stehna a lýtka svírat pravý úhel. Výborný cvik, který navíc posiluje pánevní dno, provádějte v lehu na zádech. Ruce nechte podél těla dlaněmi dolů. Chodidla zapřete do podlahy a zadeček zvedněte tak, aby byla stehna a trup v jedné linii. Stáhněte sedací svaly a v této pozici vydržte několik sekund.
(es)

DODATEK
Vynikající proticelulitidové účinky má přístrojová nebo ruční lymfodrenáž. Příjemná kúra sice tukové buňky nezmenší, ale z těla odvádí přebytečné zásoby vody, pročistí ho a zbaví škodlivých látek.
 

Planety radí i varují

Sleva na předplatné

Předplatné Týdeníku SPIRIT

 

E-Shop

Již čtete 25 let

Fotografie 0016

Inzerce týdne

Inzerce aktuální týden

 

 

2145795
DnesDnes63
VčeraVčera575
Tento týdenTento týden63
Tento měsícTento měsíc13610

Partnerské weby