Obecně se uznává, že správná výživa je důležitou složkou prevence výskytu rakoviny a významným podpůrným faktorem při samotném onemocnění. I když hlavní slovo v léčbě má oficiální medicína, mohou být přírodní prostředky důležitým léčivým prvkem. Při léčbě nejrůznějších forem rakoviny může pomoct čerstvá šťáva z červené řepy, která je výživná a snadno stravitelná. Posiluje imunitu organismu, podporuje tvorbu krve a má detoxikační schopnosti . Tím působí preventivně i léčivě proti rakovině. Pektiny v červené řepě na sebe vážou těžké kovy a radioaktivní látky, vylučují je z těla, čímž organismus chrání před jejich zhoubným vlivem. Šťávu můžete ředit mrkvovou šťávou nebo vodou. Pijte maximálně 600 ml denně pomalu a po douškách.

Před nedávnem se brokolice stala hvězdou mezi zeleninou. Odborníci na výživu ji dokonce řadí k nejzdravějším potravinám. Tato zelenina, ale i další druhy jako zelí, růžičková kapusta a květák, přispívají všeobecně k prevenci proti rakovině, zejména proti rakovině tlustého střeva. V brokolici se nachází velké množství živin a cenných látek při nízkém kalorickém obsahu. Bylo zjištěno, že konzumace této zeleniny jednou týdně snižuje pravděpodobnost vzniku rakoviny tlustého téměř o polovinu. Brokolice hraje významnou roli i v léčbě osteoporózy, překyselení organismu, je vhodná při chorobách jater, žlučníku, žaludku, ledvin a snižuje krevní tlak.
(žuk)

DODATEK
Vědci z Harwardovy univerzity přišli se zprávou, že muži, kteří týdně snědli deset porcí jídel, jejichž základem byla rajčata, významným způsobem snížili riziko rakoviny prostaty. Rajčata obsahuji protirakovinné antioxidanty ve značné koncentraci a nabízejí velmi dobrou ochranu proti více druhům nádorů.

 

Planety radí i varují

Sleva na předplatné

Předplatné Týdeníku SPIRIT

 

E-Shop

Již čtete 25 let

Fotografie 0016

Inzerce týdne

Inzerce aktuální týden

 

 

2147518
DnesDnes469
VčeraVčera604
Tento týdenTento týden1786
Tento měsícTento měsíc15333

Partnerské weby