K ruce se od pradávna váže mnoho pověr. Jedna z nejrozšířenějších tvrdí, že pokus člověka svrbí pravá ruka, může očekávat mnoho peněz, nebo se mu začne dařit. Pokud ho svědí levá, nevyhne se finanční ztrátě. Dlužno ale dodat, že tuto smůlu můž ete zažehnat drbáním ruky o kus dřeva. Jde tedy o podobný zvyk jako klepání na dřevo.

Pověra tvrdí, že při umývání rukou v míse nesmí dva lidé použít stejnou vodu. Jinak se bouřlivě pohádají. Voda se musí po každém umytí vylít a dalšímu připravit nová.

Podle jedné staré pověry se nesmí dítěti umýt ruce před jeho prvními narozeninami. Jinak jako dospělí zůstanou bez peněz.

Vlhké dlaně svědčí o citlivé povaze.

Chladné dlaně = vřelé srdce.

Potřesení levou rukou je špatným znamením. Nehledě na to, že v mnoha zemích je podání levé ruky považováno za neslušné, až urážlivé. V některých zemích se levá ruka používá na očistu a pravou se jí. Proto se podání levé ruky tady považuje za hrubou urážku.

Pokud si muž a žena potřásají rukama, ať už levýma nebo pravýma, a ruce se jim zkříží, znamená to blízkou svatbu.

V případě, že člověk zahlédne v noci za měsíčního svitu svůj stín bez pravé ruky, je to špatné znamení a rodinu opustí mužský člen, kterého má dotyčný rád. A co když na stínu chybí levá ruka? To je znamením smrti ženské osoby v rodině.

Podle jiné pověry chybějící prst na stínu znamená smrt blízkého přítele.
(kýr)
 

Planety radí i varují

Sleva na předplatné

Předplatné Týdeníku SPIRIT

 

E-Shop

Již čtete 25 let

Fotografie 0016

Inzerce týdne

Inzerce aktuální týden

 

 

2148551
DnesDnes108
VčeraVčera773
Tento týdenTento týden2819
Tento měsícTento měsíc16366

Partnerské weby