Že je právě duševní pohoda rozhodující v léčbě jakékoli nemoci, je poslední dobou stále jasnější. Alternativní medicína není pak nic jiného, než návrat k přírodě, ke které prostě patříme a jejíž zákony nelze popřít.

Komunikace s pacienty je stejně důležitá, jako

hledání příčin problémů. Zaléčení následků je sice jednoduché, ale je také nutné pochopit právě příčiny všech onemocnění. 

„Cokoli se komukoli z nás děje, přichází proto, abychom pochopili, kde děláme chyby. Je na nás, jak s tou informací naložíme. Buď ji odmítneme a odsuneme někam do pozadí, protože se tím prostě zabývat nechceme, nebo začneme daný problém řešit a odstraníme problémy nadobro. V prvním případě je jasné, že problém neodchází, ale zůstává. A co víc, dřív nebo později se stejně ozve, a to mnohem důrazněji,“ říká léčitelka Naďa Bártová.

Je sice těžké odolat okolním tlakům, kdy nás neustále míjejí nemocní lidé, ale rozhodně jde proti tomu bojovat. Jak už bylo řečeno, je potřeba tělo nejdříve posílit psychicky. Pokud nás ovládá radost a pozitivní nálada, špatně naladění lidé se nám budou vyhýbat. Možností, jak toho dosáhnout, je několik.

Povzbuzující barvy

Pokud svítí slunce přes den jen pár hodin a nestihneme si ho ani pořádně užít, protože v té době jsme zrovna v práci, stojí za pokus si ho nějak nahradit. Pomohou světlé barvy. Výborná je žlutá nebo světlý odstín oranžové. Závěsy, přehozy, povlečení, ubrusy, to všechno by mělo být právě v těchto barvách. 

Dobrá nálada

Stres je dnes všudypřítomný a není prakticky možné se mu vyhnout. Je ale možné naučit se s ním účinně bojovat. Tento boj je po nějaké době velmi snadné přenést do úrovně, kdy si jen pomyslíme, že budeme v pohodě a tato pouhá myšlenka okamžitě dorazí. Jediné, co je potřeba, je uložit si ji do hlavy tak, aby pak byla schopna přebít všechny ostatní myšlenky.

Rituální koupel

Nakupte si nebo natrhejte růže. Mělo by jich být tolik, aby okvětní lístky zaplnily alespoň menší mističku. Lístečky do misky pokládejte lehce, aby se nepomačkaly. Tuto větší hrst rozdělte na dva díly. Jeden díl dejte do hrníčku a přelijte horkou vodou. Nechte asi dvacet minut louhovat. Do vany natočte vodu ke koupeli a do ní nalijte výluh z růží. Zbytek okvětních lístků nasypte do vody. Kolem vany rozložte pár svíček, nejlépe v barvě, ve které jsou okvětní lístky. Tuto koupel pojměte jako svůj osobní rituál. Praktikujte ho nejlépe před spaním. Ve vaně se zapálenými svíčkami se uvolněte a myslete na to, co chcete, aby vás v následujících dnech potkalo. Rituální koupel by měla trvat alespoň 15 – 20 minut. Nerozsvěcujte v koupelně světlo. Využijte jen světlo ze zapálených svíček. Hned po koupeli je dobré se uložit ke spánku. Pár takových rituálních koupelí udělá hotové zázraky.

Křišťál pro očistu

Zkuste „pročistit“ místa, kde trávíte nejvíce času. Na takovou očistu se nejlépe hodí křišťál. Zcela postačí malý kámen. Pokud si budete pořizovat nový, důkladně jej očistěte. Ponořte ho na chvíli do slané lázně (přibližně 20 minut), poté vystavte slunečnímu svitu (postačí půl hodiny) a takto připravený dejte do rohu, který je nejblíže k východu. Kámen je pak nutné hlídat, zda nemění strukturu (může praskat) nebo barvu. Křišťál má tendenci do sebe nasávat negativní energie a poměrně často se stává, že praskne nebo ztmavne. Takto poškozený kámen je potřeba ihned odstranit a nahradit novým. Poškozený kámen nikdy nevyhazujte do koše. Měl by být zakopán do země.

Nečekejte, že se hned zcela uzdravíte. Ale naučíte se vnímat ve větší pohodě vše kolem a odtud je již jen krůček k pochopení toho, proč vás něco trápí a jak se potíží zbavit.

Naďa Kučerová

Planety radí i varují

Sleva na předplatné

Předplatné Týdeníku SPIRIT

 

E-Shop

Již čtete 25 let

Fotografie 0016

Inzerce týdne

Inzerce aktuální týden

 

 

2145796
DnesDnes64
VčeraVčera575
Tento týdenTento týden64
Tento měsícTento měsíc13611

Partnerské weby