Alergická onemocnění patří mezi civilizační choroby, dnes jimi trpí více než 25 % populace a toto procento neustále stoupá. Záněty v lidském těle mají vliv i na alergické choroby - podílejí se na nich. Přes záněty můžeme léčit i alergické choroby, jako

jsou respirační, kožní a alergie na potraviny.

Princip léčby samoléčebné metody spočívá v hloubkové masáži cílené do zánětlivých ložisek, a to je pro mnoho lidí něco nového.

Lidé jsou naučení na léčbu medikamenty, bylinkami anebo tak, aby jejich potíže odstraňoval někdo jiný. Nedovedou si představit, že by se mohli léčit sami. Jenomže naši předci využívali sebeléčbu po celé generace. Toto domácí léčení jsou podle mého přesvědčení naše československé léčebné tradice – naše československá tradiční medicína.

I celá živočišná říše si dělá vlastní ošetření, tedy léčení masáží, a to od té doby, co je život na zemi. Je to díky tomu, že všichni živočichové, včetně lidí, mají v genech zakódovaný i samoléčebný pud,který se do životní praxe realizuje automasáží.

Mezi respirační alergie patří průdušková alergie (astma) a nosní alergie (senná rýma). Ve zdravotnictví se tyto alergie rozlišují na druhy jako alergie na pyl, seno, prach, dým, srst, roztoče, chlad, slunce atd. Zjišťují se pomocí testů na pokožce předloktí.

Zveřejněné medicínské články už přiznávají, že respirační alergie jsou následkem chronických zánětů dýchacího ústrojí, ale vyléčit se podle lékařů nedají. Podle medicínské vědy respirační alergie vznikají z oslabení imunitního systému a jeho nepřiměřené reakce na alergen. Výraz „oslabená imunita“ je všeobecný, nekonkrétní a abstraktní. Imunitní systém tvoří konkrétní orgány -  lymfatické uzliny a lymfatické cévy, které mají v těle pacienta konkrétní místo a mohou být zanícené. Právě o tom se příliš nepíše a nehovoří.

Zánět snižuje nebo vyřazuje funkčnost orgánů, a tak je nemocné místo citlivejší na různé částečky a vlivy. Zánět v tomto případě sníží nebo vyřadí činnost lymfatického systému, čímž člověk rychleji onemocní na dýchací chorobu a je citlivější na alergeny. Zdravý lymfatický systém zvládne zlikvidovat i chřipkové viry, čímž nachlazení nebo chřipka nenastanou.

Alergen je spouštěč

Alergen je jakýmsi startérem - spouštěčem alergického záchvatu u citlivého jedince. Takovýto startér bez baterie je nefunkční, je mrtvá věc. Tou baterií v tomto případě jsou zánětlivá ložiska na lymfatickém systému dýchacího ústrojí, ze kterých se sliznice dýchací cesty zanítí a zduří. Zanícená sliznice je citlivější na různé částečky, výsledkem jsou záchvaty kašle a kýchání. Zanícená ložiska se dají samoléčebnou metodou najít a léčit cílenou hloubkovou masáží.

Pokud víte, kdy vám začíná sezóna astmatu nebo senné rýmy, léčbu musíte začít alespoň tři měsíce předem, abyste ji stihli dokončit před začákem potíží.

S dětmi je třeba hovořit

Před léčením malých dětí samoléčebnou metodou se rodič musí nejprve naučit samoléčbu používat sám na sobě, a potom podle sebe už bude vědět, jak pomoci svému potomkovi. Pokud je už dítě starší, mimo toho, že ho bude masírovat, ho bude zároveň učit vykonávat masáže správně a na správném místě. S dětmi je přitom třeba při léčbě komunikovat, hovořit s nimi o léčbě a předávat jim vlastní zkušenosti.

(r)

Foto: Ludmila Veselá

Seminář sebeléčby se uskuteční 8. října od 9.00  do  16.00 hodin v Léčitelském centru Spiritu v Teplicích. Více informací získáte na: e-mailu – Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. nebo na telefonu – 472 744 568.

Planety radí i varují

Sleva na předplatné

Předplatné Týdeníku SPIRIT

 

E-Shop

Již čtete 25 let

Fotografie 0016

Inzerce týdne

Inzerce aktuální týden

 

 

2164535
DnesDnes335
VčeraVčera577
Tento týdenTento týden335
Tento měsícTento měsíc10711

Partnerské weby