O vlivu prostředí, v němž žijeme a v němž se pohybujeme, nelze pochybovat. Však naši předkové měli dobře zmapováno, kde jsou místa s pozitivní či negativní energií, a tyto informace si předávali z pokolení na pokolení. My jsme pro vás ve spolupráci s astroložkou a záhadoložkou Olgou Krumlovskou připravili putování po lokalitách, které stojí

za návštěvu, neboť mají pozitivní vliv na naše zdraví.

Měděnec

Měděnec je malé krušnohorské hornické městečko, jež bylo založeno mezi lety 1510 a 1520 pány z Vitzthunu, kteří tehdy sídlili na Šumburku. Účelem založení byla těžba měděné rudy, kromě této těžké práce se tu obyvatelé živili také krajkářstvím a potulným hudebnictvím. Výraznou charakteristickou dominantou města je okrouhlá Mariánská kaple. Byla postavena v roce 1674 vévodou Lauenburským. Kaple v současnosti funguje především jako rozhledna.

Olga Krumlovská upozorňuje: „Místa, která působí pozitivně na lidský organismus, se často nacházejí v oblastech nalezišť kovů, drahokamů a polodrahokamů. Měděnec je už svým umístěním a nádhernou vyhlídkou zdrojem inspirace. Pobyt a meditace zde podpoří vaši schopnost odpoutat se od běžných záležitostí, od reality, a získat filozofický nadhled nad tím, co právě prožíváte. Budete schopni nezaujatě posoudit svůj život, činy a lépe zvážit potřebná rozhodnutí. Místo je vhodné pro všechny, prospěje ale zejména lidem s dýchacími obtížemi a civilizačními chorobami. Také pomůže jedincům, kteří jsou přepracovaní, stresovaní, mají psychické potíže, trpí fobiemi. A dodá optimismus a energii osobám po těžké traumatizující životní události (ztráta někoho blízkého apod.). Procházky tu lze doporučit i starším lidem, přinesou jim úlevu v jejich zdravotních problémech a lepší spánek. Lokalita totiž působí silně proti nespavosti a pravidelné návštěvy spojené s meditací nebo zamyšlením u kapličky vám mohou pomoci překonat i případné zlozvyky či špatné návyky."

Jak tu nejlépe načerpat energii?

„V okolí Měděnce se nacházejí místa, která jsou ideální  pro cvičení hathajógy, zejména ranního Pozdravu Slunci, a také pro rituály při západu slunce. Není problém najít tu hned několik míst, kde budete mít výhled jak na jeho východ, tak i západ. Při cvičení zaujměte základní postoj tak, abyste byli obličejem obráceni k jihu (jih se svažuje do údolí) a sever pak máte v zádech (na severu je vhodné mít nějaký kopec nebo alespoň kopeček). Během cvičení dbejte na správné jogínské dýchání. Dech na chvíli zadržte a následuje dlouhý výdech, pokud možno dvakrát tak dlouhý než nádech. Vydechujte v opačném pořadí, než jste se nadechovali, a při výdechu mručte nebo zpívejte jogínské ÓM."

(cul)

Foto: www.medenec.cz

Planety radí i varují

Sleva na předplatné

Předplatné Týdeníku SPIRIT

 

E-Shop

Již čtete 25 let

Fotografie 0016

Inzerce týdne

Inzerce aktuální týden

 

 

2164516
DnesDnes316
VčeraVčera577
Tento týdenTento týden316
Tento měsícTento měsíc10692

Partnerské weby