Rumunsko, členský stát Evropské unie, slaví další prvenství. Nejenže povolilo oficiálně vykonávat čarodějnictví, které zde má staletou tradici, ale nyní čelí nebezpečí, že se tamní bosorky spojí a pomohou svrhnout jeho

vládu.

Rumunsko totiž už před několika lety zavedlo do novelizovaného zákoníku práce novou profesi- čarodějnictví, respektive věštění a astrologii. Mnoho zdejších čarodějnic obě tyto metody ovládá, stejně jako jiné povolené povolání - balzamování těla. Je přitom pikantní, že jejich služeb nevyužívají jen „obyčejní“ lidé, ale také řada vysokých politiků. „Poslanci se nedívají na sebe, na to, kolik sami vydělávají, na svoje triky a podvody. Kradou a nás potom žádají, abychom proklely jejich nepřátele,“ uvedla rumunská čarodějnice jménem Alicia.Nyní se myšlenka na zástupy čarodějnic, slétajících se každoročně před finanční úřady, znovu dostává v Bukurešti na přetřes.

Diktátorovi pomáhali mágové

Směšné? Ale kdeže. Jak už bylo řečeno, čarodějnictví má v zemi pod Karpaty dlouhou a bohatou historii. Zdejší pravoslavná církev totiž nejenže spiritualismus dlouho tolerovala, ale i komunistický diktátor Nicolae Ceauscescu a jeho žena Elena měli dokonce své osobní věštce.

Není tedy divu, že v Rumunsku, zemi středověkého vládce Drákuly, se čarodějnicím dodnes věří.

Například prezident Traian Băsescu, který vládl v Rumunsku do roku 2014, a jeho poradci nosili v některých dnech šarlatovou barvu, která je měla ochránit před zlem. Právě nachově červená nebo fialová barva jsou symbolem síly, respektu či bohatství a tento odstín měl sehrát velkou roli při prezidentských volbách v roce 2009, ve kterých Băsescu obhájil svůj mandát. Neúspěšný vyzyvatel Mircea Geoana si totiž stěžoval, že na něj v rozhodující televizní diskuzi s Băsescem působila negativní energie vysílaná od jeho přítomných mágů a čarodějnic, kteří na diskuzi přišli oblečeni do nachových barev.

Parlament v zajetí kouzel

Poprvé vyšly rumunské čarodějnice do boje s vládou už před šesti roky, kdy se zaříkáváním, uhranutím a černou magií pokusily ovlivnit vládu a prezidenta, aby nedovolili jejich profesi zdanit. Část bosorek se tehdy sešla na svém sabatu na břehu Dunaje, do jehož vod vhodily otrávené rostliny mandragory a proklely vedení země. Další karpatské čarodějnice zase přijely do hlavního města Bukurešti a pomazaly chodník před vchodem do parlamentu začarovanou a páchnoucí směsí kočičích exkrementů a hnijícího psího masa. Každý poslanec, který chtěl projít do parlamentu, do ní musel šlápnout, čímž od ní převzal část negativní energie a prokletí. To je na Balkáně poměrně známá věc. Konečně i hrabě Drákula je pohřben pod prahem chrámu na ostrově Snagov, aby jej každý, kdo sem vstoupí na mši, musel překročit a vzal na sebe jeden z upírových hříchů.

Ať tak či tak, rumunským parlamentem nakonec zákon o zdanění příjmů z čarodějnictví neprošel, čímž v zemi ještě více stoupla už tak vysoká prestiž čarodějnic. Část rumunských médií totiž spekulovala, že se zákonodárci zalekli, že budou bosorkami prokleti.

Ty se nyní chystají znovu do boje proti (jiné) vládě, protože nová politická garnitura opět zamýšlí zdanit příjmy této profese. A to se nelíbí představitelce rumunských čarodějnic, sedmdesátileté Brataře Buzea, která vedla karpatské čarodějnice už do minulého boje.

„Když to bude nutné, ztrestáme toho, kdo by nám chtěl ublížit. Naše kouzla, lektvary, talismany a kouzelné formule jsou nepřekonatelné,“ dodává služebně nejstarší rumunská čarodějnice, která byla za své pikle vězněná už za Ceausceskova režimu v roce 1977.

Petr Blahuš

Planety radí i varují

Sleva na předplatné

Předplatné Týdeníku SPIRIT

 

E-Shop

Již čtete 25 let

Fotografie 0016

Inzerce týdne

Inzerce aktuální týden

 

 

2145795
DnesDnes63
VčeraVčera575
Tento týdenTento týden63
Tento měsícTento měsíc13610

Partnerské weby