Často musí být lidé operováni, aby jim byla odstraněna zbytnění (hypertrofie) kostí a vápenné usazeniny v kloubech. Jedná se o nerozpustné usazeniny, které přicházejí do tkání konzumací vody s vysokým obsahem anorganických látek. K tomu se řadí soli, kyselina močová a toxické kyseliny z potravy kyselinu obsahující.

Vyzkoušejte si sami, nakolik je vaše tělo zvápenatělé:
1. Postavte se zpříma, ruce nechte viset volně podél těla. Skloňte hlavu až k hrudi a začněte jí kroužit kolem dokola. Mnoho lidí při tomto pohybu slyší skřípat anorganické zvápenatění. To svědčí o usazeninách nerozpustných minerálních látek a toxických krystalů v tzv. atlasu, páteřním obratli, na kterém spočívá hlava.
2. Vyzkoušejte nyní také klouby svého těla. Cítíte ztrnulost? Jak pohyblivá je vaše páteř? Zvedněte paže nad hlavu, předkloňte se dopředu a kolena mějte napnutá. Můžete se konečky prstů dotýkat podlahy?
3. Jste dostatečně ohební, abyste při napnutých kolenech dosáhli dlaněmi na zem?
4. Postavte se zády ke stěně. Popojděte asi 60 cm dopředu, prohněte pak záda dozadu a „kráčejte“ rukama po stěně dolů.Jak daleko dojdete?
5. Jak vysoko můžete přednožit?
6. Skřípe vám v koleně při jeho ohýbání?
7. Jak pohyblivé jsou vaše nohy?
8. Máte při chůzi pružný krok?
9. Máte pocit lehkosti a pružnosti ve svém těle?
10. Můžete chodit a tančit s půvabem a svižností? Nebo snad chodíte na vápenatých usazeninách, které vám působí bolest?
Nenamlouvejte si, že vaši strnulost přináší stáří. Je to nesmysl. Správnou péčí a dostatečným pohybem můžete své tělo udržet pružné!
(ksa)
 

Planety radí i varují

Předplaťte si nás

Předplatné Týdeníku SPIRIT

 

E-Shop

Inzerce týdne

Inzerce aktuální týden

2099981
DnesDnes215
VčeraVčera898
Tento týdenTento týden215
Tento měsícTento měsíc21767

Partnerské weby