2633lovciZprávy o událostech v rodině Žukovových z běloruského Minsku mohou působit až neuvěřitelně. Děsivé zážitky, při kterých se nábytek sám pohyboval a ze stropu padaly předměty, rodinu pronásledovaly jako věčné prokletí i po útěku z bytu. Pomoci nedokázali ani odborníci

na paranormální jevy. V bytě Ludmily Žukovové se začaly dít neuvěřitelné věci na začátku 80. let minulého století. Předměty se samovolně přemisťovaly, někdy zmizely úplně a objevily se jinde. Ve vzduchu se objevilo vejce, které prošlo zdí a spadlo na zem. Rodina byla zoufalá. Jako jediné východisko viděla přestěhování se k prarodičům do vesnice Sloboda. Záhadné jevy ale pokračovaly i tam. „Nejhorší bylo, když objekty začaly útočit na naši nejstarší dceru Iru, tehdy jedenáctiletou. Z úst jí vypadl hřebík. Rozbité sklo a kovové dráty, které se jí objevily v uších, museli vytáhnout lékaři,“ vyprávěla Ludmila Žukovová. Při tom všem však nedošlo k poškození sliznice její dcery. Sama Ira dokonce prohlásila, že se jí ve stropu objevuje bílý sloup, který dává rozkazy, co má dělat.

Za neštěstí může bývalý manžel

Ludmila z neštěstí vinila svého bývalého manžela, který k nim vždy přišel a běsnil. O rok dříve odnesl z domu a poté tajně vrátil hračky a další věci dětí. Jeho matka měla pověst čarodějnice. Po jeho návštěvě se tajemné běsnění ještě zintenzivnilo. Více asi netřeba vysvětlovat. Tento případ vyšetřovali dokonce specialisté na paranormální jevy. Vadim Ivanovič Kulikov, který se projektu účastnil, vzpomínal v roce 1987 co s rodinou Žukovových prožil: „Musel jsem se osobně účastnit vyšetřování, které začalo v roce 1981 v bytě v Minsku. Pak pokračovalo ve vesnici Sloboda. V Minsku se otáčel nábytek, padaly věci nebo létaly těžké stoly. Ve vesnici pak tyto jevy pokračovaly, když na hlavy přítomných padaly šroubky nebo vzduchem létaly pivní láhve. Při těchto událostech byli přítomni i policisté. Na místo jsme pak přizvali i psychiatry.“ Členové vyšetřovacího týmu tak vyzkoušeli tajuplné běsnění na vlastní kůži. Poté, co se jednomu z nich ale stala smrtelná nehoda, bylo rozhodnuto o ukončení vyšetřování a záhada se tak nikdy nevysvětlila.

Jaroslav Svoboda

Planety radí i varují

Sleva na předplatné

Předplatné Týdeníku SPIRIT

 

E-Shop

Již čtete 25 let

Fotografie 0016

Inzerce týdne

Inzerce aktuální týden

 

 

2164516
DnesDnes316
VčeraVčera577
Tento týdenTento týden316
Tento měsícTento měsíc10692

Partnerské weby