Na první pohled by asi někdo jen těžko uhádl, v jakém znamení zvěrokruhu se narodila naše oblíbená herečka a dabérka Simona Postlerová. Zatím se totiž nesetkala s nikým, kdo by jej správně určil. A to dokonce ani nikdo z těch, kteří se astrologickými záležitostmi zabývají. Už jen tato skutečnost je pro Simonu jako Štíra velmi zajímavá, třebaže

přiznává, že je možná též prchlivá a snaží se hodně pracovat.

Věříte, že člověka při jeho narození ovlivňují vesmírná tělesa?

Já tomu sice věřím, ale zároveň tomu nepřikládám nějakou váhu, protože si myslím, že člověk je stvořen z rezerv, ale též božím chtěním, přičemž mu byla dána svobodná vůle. Jsem však přesvědčena, že člověk, který se v jistém čase narodí, nemůže spoléhat jen na to. Záleží také na tom, jak naloží se svojí povahou, zaměřením či talentem a nenechá se jen tak vést.

Umělci mívají vyvinuté mimosmyslové vnímání. Máte s tím nějaké zkušenosti?

Já jsem určitě citlivá a skutečně se mi stává, že si na někoho vzpomenu a vzápětí toho člověka potkám. Jakoby se ona energie začala spojovat v nějaký okamžik, než dojde k následnému setkání. Mnohokrát se mi také stalo, že sen, ať již dobrý či špatný, se brzy ve skutečnosti odehrál do slova a do písmene.

Skvěle dabujete jednu z hrdinek seriálu Hvězdná brána Samantu Carter. V něm se objevují záhadné planety ve vesmíru. Existuje podle vás život mimo naši planetu?

To je věc, o které nepřemýšlím. Není to moje cesta a zůstává to poněkud mimo mě. Ale klidně to tak možná je a může to být i fajn. Já jsem na této Zemi spojena s duchovními věcmi - s Ježíšem Kristem a s Pánem Bohem. Takže tato doména je pro mě nejsilnější právě tady. Na ty další světy pak už nemám takovou kapacitu. Zkrátka tudy nejdu, i když bych se tomu mohla věnovat. Spíše se zabývám záležitostmi života našeho Spasitele, jak to mám ve víře - co on pro nás udělal, jak se zjevil, když se slovo stalo tělem a pak přebývalo mezi námi a v nás. Toto mě oslovuje a o tom také přemýšlím.

Co se týká samotného dabování sci-fi seriálu, je to i pro mě beze sporu zajímavé. Já jsem natolik pečlivá, že si text nejprve hodně pročítám, nacházím v něm i určité zázemí, nějakou logiku a dávám si na všem záležet. Když chci něčemu rozumět, tak se snažím, aby také divák, eventuálně posluchač, tomu též porozuměl.

Co říkáte na andělské ochránce, ve které mnozí věří?

Určitě, jasná věc. Ale nesmíme na ně hřešit. Jde totiž zase o spolupráci. Tedy poděkovat a přemýšlet o nich ve skutečném slova smyslu, protože andělů, archandělů, zvěstovatelů a ochránců máme spoustu a je dobré, když si na ně občas člověk vzpomene. A to úplně bytostně a ne jen tak na obláčku.

Končí podle vás život smrtí?

Ne, v žádném případě. To by byl výsměch vlastně všemu. Touha dělat hezké věci a být dobrými lidmi je v nás. Samozřejmě, že je to vše polámané zlem, které nás obklopuje, ale přesto se většina snaží být dobrými lidmi. Proč, když jednodušší je být určitým samospádem zlý a být dobrým je těžší? Tím pádem je tady něco, co nám říká - buďte dobří, protože to má smysl. Tady je pro mě odpověď vnímání oné touhy dobra s řešením svědomí i dobrých skutků. To je pro mě i jasná zpráva o životě pokračujícím dál. Proto jsme také stvořeni.

Pavel Kovář

Planety radí i varují

Předplaťte si nás

Předplatné Týdeníku SPIRIT

 

E-Shop

Inzerce týdne

Inzerce aktuální týden

2100338
DnesDnes572
VčeraVčera898
Tento týdenTento týden572
Tento měsícTento měsíc22124

Partnerské weby