Jiří Štědroň zakotvil v Semaforu

Věděli jste, že Jiří Štědroň ještě dříve než se stal profesionálním zpěvákem, byl již profesionálním textařem? Složil například texty ke svým písním Neklidné srdce, Vlaky a Jdi spát.

 

Mezi jeho nezapomenutelné herecké role patří krásný princ z Popelky z roku 1969, kde uplatnil v plné míře své pěvecké umění. Však ho k němu také geny předurčily. Narodil se v hudební rodině, jeho strýc Bohumír byl nejen klavíristou, ale také muzikologem a hudebním pedagogem, stejně tak jako bratranec Miloš.

Po maturitě na gymnáziu vystudoval Jiří Štědroň brněnskou JAMU a herecké ostruhy si brousil v divadle Večerní Brno. Po roce mu začala být moravská metropole malá, a tak odešel do Prahy. Brzy se stal velice populárním, zpíval s tak proslulými orchestry, jako byly Karla Vlacha, Josefa Votruby a Václava Hybše.

V 90. letech minulého století hereckou a pěveckou profesi opustil a zcela změnil směr kariéry. Stal se kreativním ředitelem několika mezinárodních reklamních agentur. Když mu však Ladislav Županič nabídl roli Cassela v muzikálu Viktor, Viktorie, Jiří Štědroň nezaváhal. Po „Karlínu“ zakotvil roku 2002 v divadle Semafor, kde v současnosti hraje ve většině představení, jež jsou zde na repertoáru.

(r)

Planety radí i varují

Sleva na předplatné

Předplatné Týdeníku SPIRIT

 

E-Shop

Již čtete 30 let

Fotografie 0016

2342457
DnesDnes366
VčeraVčera1257
Tento týdenTento týden2428
Tento měsícTento měsíc22614

Partnerské weby

apartman banner