Podle čínské medicíny je v chladném počasí nejvíce zatíženo i oslabeno tlusté střevo a plíce. Proto je nutné posilovat jejich energii, aby nedošlo k onemocnění. Mačkáním odpovídajících reflexních plošek na chodidlech lze posílit imun itu a zvýšit energii v orgánech, jejichž plošky se stlačovaly.

Reflexní plošky pro plíce jsou ve svalovém bříšku pod prsty na obou chodidlech. Palcem se nahmatají tvrdá místa a mírným tlakem se asi dvě až tři minuty jemně masírují, nejlépe dvakrát denně. V bříšku pod druhým prstem je reflexní bod pro brzlík, který podstatně zlepšuje imunitu. Najde se snadno. Když pohybujeme druhým prstem, je přímo pod kloubem ve svalovém bříšku. Každodenní mírná masáž této plošky podstatně zvýší imunitu.

Jestliže se nemůžete kvůli snížené pohyblivosti sami masírovat na chodidlech a nemáte nikoho, kdo by masáž provedl, použijte míčky s výběžky. Položte je na podlahu a přejíždějte po nich špičkami chodidel, kde jsou reflexní plošky pro plíce. Můžete použít i gumovou akupresurní podložku¨k promasírování všech orgánů, třeba ráno a večer, když si čistíte zuby.
(hav)
 

Planety radí i varují

Sleva na předplatné

Předplatné Týdeníku SPIRIT

 

E-Shop

Již čtete 30 let

Fotografie 0016

2340864
DnesDnes29
VčeraVčera806
Tento týdenTento týden835
Tento měsícTento měsíc21021

Partnerské weby

apartman banner