Příčina této nemoci není přesně známa, bohužel však existuje řada rozdílných rakovinových bujení a průběh každého z nich je většinou individuální. U všech ale jsou určité shodné znaky - dlouhodobé snížení imunity, zhoršený metabolismus a špatný psyc hický stav. I když hlavní slovo v léčbě má oficiální medicína, může být pomoc přírodních prostředků důležitým léčivým prvkem.
- V padesátých letech dvacátého století maďarský lékař Alexander Ferenczi zavedl novou revoluční léčbu rakoviny, ke které využíval šťávu ze syrové červené řepy. Při léčbě nejrůznějších forem rakoviny pomáhá čerstvá šťáva z červené řepy, která je výživná a snadno stravitelná. Posiluje imunitu organismu, podporuje tvorbu krve a má detoxikační schopnosti. Tím působí preventivně i léčivě proti rakovině.
- V boji proti rakovině stojí na prvních místech zvláště některé druhy čerstvé zeleniny a ovoce.
- Čím to je, že lidé, kteří jedí častěji brokolici, kapustu a květák, mají oproti ostatním nižší výskyt zhoubných nádorů? Je to proto, že tyto potraviny obsahují cenné sloučeniny (například sulforan), které stimulují tvorbu enzymů.
- Podle učení starověké Indie a Tibetu je česnek vynikajícím prostředkem proti rakovině. V těchto zemích míchají česnek s citronem a tuto směs jedí. Kromě toho se doporučuje denně sníst alespoň jeden citron nebo vypít šťávu z jednoho citronu.
- Z měsíčku, vlaštovičníku a kopřivy lze připravit bylinný čaj, který potlačuje šíření rakovinných metastáz. Jednu lžíci směsi (rovným dílem od každé bylinky) zalijeme sklenicí vařící vody a necháme louhovat v termosce přes noc. Scedíme a pijeme půl sklenice nálevu ráno na lačný žaludek a druhou polovinu před večeří. Pozor! Musíme dodržovat velkou opatrnost při dávkování vlaštovičníku, užívání tohoto čaje by mělo být pod dohledem lékaře!
- Ženšen se v čínském lékařství užívá již tisíce let k prodloužení věku a zlepšení kvality života. Zvyšuje obranyschopnost organismu a potlačuje růst nádorových buněk. Při chemoterapii léčící rakovinu zmenšuje úbytek kostní dřeně a pomáhá játrům odolat radiaci. Kromě čaje můžeme ženšen užívat ve formě tinktury, tablet nebo kapslí.
- Koenzym Q 10 je vychvalován jako zázračný potravinový doplněk, který zvyšuje životaschopnost a imunitu, pomáhá při snižování nadváhy, proti rakovině, je prospěšný srdci a zpomaluje stárnutí.
- Při vzniku rakoviny hraje významnou roli strava s vysokým podílem živočišných tuků, zejména z masa. Jezte méně červeného a tučného masa, zbavte před tepelnou úpravou maso tuku a drůbež kůže, omezíte tím nejen příjem tuků, ale také chemických látek, které proces vzniku škodlivin způsobují. Vyhýbejte se uzeným potravinám, připečeným, připáleným pokrmům, nejezte a nepijte příliš horké pokrmy a nápoje.
(žuk)

DODATEK
V průmyslově vyspělých zemích je pravděpodobné, že v určitém životním období se u jednoho ze tří lidí vyvine rakovina. Bylo zjištěno, že nejméně v padesáti procentech by se dalo jejímu vzniku zabránit změnou způsobu života.

FOTO: BUŇKA RAKOVINY

 

Planety radí i varují

Sleva na předplatné

Předplatné Týdeníku SPIRIT

 

E-Shop

Již čtete 25 let

Fotografie 0016

Inzerce týdne

Inzerce aktuální týden

 

 

2202656
DnesDnes39
VčeraVčera595
Tento týdenTento týden2330
Tento měsícTento měsíc12406

Partnerské weby